Register    Login    Forum    Search    FAQ

Board index » VOJVODINA » FK Vojvodina

Page 61 of 63 [ 628 posts ] Go to page Previous  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63  Next

Author Message
 Post subject: Re: Kroz hodnike vremena
 Post Posted: January 21st, 2014, 1:20 pm 
A(d)min / Cirkus titula (1), Cirkus Kup (0)

Sport, novembar 1955. godine.
Image

Post Posted: January 22nd, 2014, 2:43 pm 

Sport, decembar 1955. godine.
Image

Post Posted: January 23rd, 2014, 1:47 pm 

O ovom meču je govorio Radomir Krstić u intervjuu za sajt Napred Voša. Tada su u Splitu nakon utakmice navijači Hajduka nosili igrače Vojvodine na leđima ( link) :nazdravlje:

Image

Post Posted: January 24th, 2014, 4:08 pm 

Image

Post Posted: January 25th, 2014, 2:46 pm 

Sport, mart 1956. godine.
Image

Post Posted: February 6th, 2014, 6:07 pm 

Image

Post Posted: December 14th, 2014, 9:51 pm 

Kratak podsetnik i čisto da se zna koliko je Vojvodina bila uvezana sa političkim strukturama, kada se dešavalo da je iz Kluba neko mogao da bude proteran zbog partijske pripadnosti :whistling:
Miroslav Vislavski wrote:
Doživeo sam jednu od niza nepravdi, koje sam imao u sportu, upravo u mom FK Vojvodina, kada sam bio primoran da napustim redove tog Kluba i tada me je Rajko Kijac privukao odbojci. Desilo se da sam iz političkih razloga bio eliminisan iz FK Vojvodina. U tim okolnostima sam dozvolio sebi da pred Miloradom Kosanovićem, tadašnjem direktoru Kluba, inače ličnom prijatelju i dobrom kolegi, lupam šaku o sto i da prkosno tvrdim kako će OK Vojvodina da bude uspešniji od FK Vojvodina. Da će biti popularniji, da će konačno imati više publike... U to vreme se na odbojkaškim utakmicama okupljalo između 200 do 400 gledalaca. Izuzetak je bilo par utakmica koje su igrane krajem osamdesetih godina u Kupu evropskih šampiona, kada je bila puna mala sala.

Post Posted: January 2nd, 2015, 3:37 pm 

Neverovatno, ali istinito... Dok sam na Kamp nou pevao pesmu "Igra Voša ko Barsa!", Chana me izveštavao kako Voša igra "sjajno - bajno" i trpi teror od lihtenštajnskog drugoligaša Vaduza. Samo što sam se vratio sa puta usledelo je saopštenje za javnost na zvaničnom sajtu u kome su isprozivani forumaši. Da bih se uklopio u moderne tokove i ne bi bio izuzet od odgovornosti za ovako veliki neuspeh odlučio sam da u buduće sa sobom redovno nosim 20 evra. Jel imam nekog solidarnog i ovde? :lol:

Post Posted: February 2nd, 2015, 12:12 pm 

Čitajući dogodovštine Borka Vukosava, prisetio sam se sada već davna tri detalja sa jednim direktorom Kluba. Bio je po mnogo čemu specifičan, pa se dešavalo recimo da se na jednom gostovanju zaleti na navijača, koji je nešto povikao protiv Uprave. Istrčao je iz svoje pozicije, zatrčao ka navijaču, uneo mu se u lice i malo je falilo da dođe do incidenta, da se u blizini nisu zadesili još neki, koji su sve primetili i razdvojili ih.

Direktor je svoja kola redovno parkirao ispred stadiona Voše, pa je nakon svake utakmice u Novom Sadu morao da izađe iz restriktivnog prostora da bi došao do njih. Tu je sudije nakon tesnih partija uglavnom vrebao jedan od vođa navijača, da im on pojasni šta to nije valjalo u njihovim procenama na terenu. Neke od sudija bi, nakon dobacivanja vođe, produžile dvadesetak metara dalje na pljeskavice, a gotovo poslednji sa stadiona je odlazio direktor. I jednom se tu direktor susretne sa vođom navijača. Ovaj ga zaustavi i počne i njemu da dobacuje, iliti, bolje rečeno, da ga u svom stilu "maltretira":
- Daaaaaaj mi nešto paaaraaaa.
I direktor se opirao neko vreme, dok mu ovaj nije rekao:
- Staaaavi ruke u džep. E sad šuuuuškaj!
I šta će, ovaj prstima šuškao :mrgreen: zvuk ga odao da ima nešto u džepu, pa je potom izvadio te novce i dao mu ih.

Po jednoj dobro poznatoj priči među starijim navijačima, čijem događaju nisam prisustvovao, jednom je jedan od navijača imao svoj performans u direktorovoj kancelariji. Nezadovoljan zbog toga što direktor nije ispunio neke navijačke zahteve ( a u to vreme je glavni problem bio kada se ne pojavi obećani autobus za navijačko gostovanje ), vijao je dotičnog u svojoj kancelariji oko stola. Odmah izvan kancelarije je sedela sekretarica. U tim skučenim prostorijama, tu joj je bilo radno mesto. Pošto je važilo u to vreme, a verujem da je i sada isto, da u prosotorijama i "zidovi imaju uši" :lol: ( a verujte mi, tu se svašta pričalo i prisluškivalo, svaka informacija je nekome mogla da donese "nešto" - to sigurno može potvrditi i bivši radnik, sada admin na drugom Vošinom forumu, jer me je i sam prilikom mojih poseta utišavao da oslušne razgovore iz susedne kancelarije ) važi priča da je od tada direktor odlučio da tapacira vrata od svog kabineta, kako bi maksimalno utrnuo zvuke koji se tamo proizvode :mrgreen:

Post Posted: November 29th, 2016, 4:09 pm 

I prođe juče 19 godina od one čuvene utakmice i pobede Vojvodine na JNA od 5:6 :nazdravlje: Debitovao Batak, Cilinšek preoravao teren, Lerinc dodavao, Bratić "bobmardovao", Stojak bušio...

Page 61 of 63 [ 628 posts ] Go to page Previous  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63  Next

Board index » VOJVODINA » FK Vojvodina