Register    Login    Forum    Search    FAQ

Board index » VOJVODINA » FK Vojvodina

Page 1 of 23 [ 228 posts ] Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Next

Author Message
 Post subject: РАСПАД - Куд плови овај брод ?
 Post Posted: December 10th, 2013, 9:15 am 

Тешка времена, пријатељу мој...

Иде зима дуга и хладна... Кад помислим на актуелну ситуацију у вољеном клубу, додатно се смрзнем...

Незнам зашто, али на памет ми падне поређење са Ф.К. Обилић, Врачар/БГД или са зрењенинским Пролетером, који су се 'ладно угасили и као да их никада није ни било...

Ценим да је ова ситуација последица вишегодишњег бахатог, не транспарентног и пре свега не стручног управљања и руковођења клубом. Истини за вољу, шабанизација ФКВ је почела знатно пре владавине "најбоље управе свих времена" али је у том периоду достигла неслућене размере, а основни предуслов за то, било је пре свега укидање Сабора (основног бирачког тела СкуШтине клуба), када је уствари укинут "народ" а дотична легално (али не и легитимно) изабрана господа изменом статута, устоличила себе, занавек... Наравно, све је то урађено у нашем интересу, односно у интересу клуба, јел'те...

Малобројна "скупина" аутистичних дилетаната, тада је покушала да укаже на не легитимност таквог бахатог чина, као и на несагледиво лоше последице истог, у динамици времена. Како то обично бива, били смо исмејани, пре свега од врлих нам скуШтинара... тако да су ствари отишле својим током...

Е сад, где смо ми то? Чему тежимо?

Очигледно је, да је прање прљавог црногоског криминалног новца престало, односно преусмерено на другу страну, јер је "мајмун у'шо у тенак" (п.а. Види филм Андерграунд -Емир Кустурица) и не уме да управља истим... Самим тим престало је и "финансирање" ФКВ, као "перилице" па је ту негде је и објашњење актуелне ситуације у клубу, која се најбољње описује са једном речју РАСПАД...

Једина шанса ФКВ да преживи и опстане огледа се у чињеници да се следеће године слави љубилеј клуба (100 година од оснивања ФКВ). Зашто? Па, пре свега, јер се та чињеница може добро маркетиншки/политички упаковати и искористити, тако да се за "мале паре" (условно речено) добије синергиски политичкио-маркетиншки ефекат, који ова влас' (као и свака друга) неће пропустити... Стога, да би се то десило и ФКВ добила бај-пас на кратак временски период, неопходно је да шабани одступе ( да комплетно руководство клуба оде), односно да се закаже Сабор и изабере ново легално и легитимно руководство ФКВ, које би било кадро (ма шта то значило) да изгура горе поменути сценарио...

пс. Умало да заборавим УПРАВА НАПОЉЕ!!!!!!!!!!!!!1

Post subject: Re: РАСПАД - Куд плови овај брод ?
 Post Posted: December 10th, 2013, 1:21 pm 

Bez bojazni, pa navijacku cetvorku(sada vec skoro i rukovodecu moze se reci) kako su sami napisali onomad ``Niko nece zaustaviti Vojvodinu ce sacuvati``

Post Posted: December 11th, 2013, 4:19 pm 
A(d)min / Cirkus titula (1), Cirkus Kup (0)

LIMAN 009 wrote:
Малобројна "скупина" аутистичних дилетаната, тада је покушала да укаже на не легитимност таквог бахатог чина, као и на несагледиво лоше последице истог, у динамици времена. Како то обично бива, били смо исмејани, пре свега од врлих нам скуШтинара... тако да су ствари отишле својим током...

Naslušao sam se nekih svesno plasiranih priča da je atmosfera na ovom mestu uzorkovana ličnim nesuglasicama sa pokojnim predsednikom Kluba. Ako ovo još uvek nekom ne zvuči morbidno onda ću evo i ja početi da verujem da je to bio i ostao problem ;) Najbolje i sami znate ko je takve priče slao, ko nas je obeležavao autorima teorija zavere i da li su ti isti učestovali u takvim radnjama. Za početak ove teme toliko, a ima tu svašta da se kaže...

Post Posted: December 15th, 2013, 10:00 am 

Raspad sistema u Vojvodini!?

http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.h ... -Vojvodini

Post Posted: December 18th, 2013, 11:01 am 

Vic o Lalama (ko razume, shvatiće)

Peca Lala i satima ga neće riba, pred mrak ulovi zlatnu ribicu, koja progovori: "Pusti me, ispuniću ti tri želje!"
- Dobro, reče Lala, prva mi je želja da se Sosa ne švaleriše.
Uredu! kaži drugu želju, veli ribica.
- Druga mi je želja: ako se Sosa švaleriše, da ja ne saznam.
- Okej, reci treću, insistira ribica!
- Treća mi je želja, smireno kaže Lala: Ako se Sosa švaleriše, a ja saznam, da se mnogo ne jedim.

Dobro, dokle više ovako?!

Takozvana UPRAVA kluba nam je davnih dana sazrela za javno samospaljivanje, a koliko vidim, ni mi navijači nismo ništa bolji od njih. Sram nas bilo sve skupa! :oops:

KRIVI SMO MI!...

http://youtu.be/W65KOiZZ-Wk

Post Posted: December 19th, 2013, 2:45 am 

Moj Limane ala si bez mane....

jednom na nekom drugom forumu se odvijala zanimljiva konverzacija na temu ukidanja Sabora, kako god, tamo negde neko nam je objasnio kako će to izgledati ubuduće.....

Prošlo godina i zima(Klub) nas je opet iznenadila, a zaboravili smo da je zima i duga i hladna..... i kad i ja pomislim na aktuelnu situaciju u voljenom Klubu dodatno se smrznem.....

Ipak pozvao bih Moderatora da kada je ovako lepa tema ne dozvoli da ista bude prilika nekom za rasprave na ličnom nivou ili za neko samoreklamiranje.....

Al ja sad, tamo negde kada nam je objašnjeno kako će biti, i kako će izgledati naš Klub nije nam bilo svejedno, pre svega zbog toga što je Klub preuzeo neko po većini nas koji navijamo za Klub nije ostvarenje naših želja, daleko od toga, milje iz koga je potekao samo nas je dodatno zabrinuo. A opet, da ne ispadne sad sve najlepše o pokojniku, ali za razliku od drugih koji posećuju ovaj Forum neću biti toliko lud da ne vidim šta je do juče bio taj isti tako nam objašnjeni Klub, bio je 6.500 nas na toj marakani, nas 11.000 na tom jna, nešto što sam mogao samo da sanjam kao dete, dečak, a posle toga nisam verovao. Ne verujem ni sad, Žika, ne smeju da mi kažu da smo ponovo izgubili u Kupu. A opet, tukli smo blizance više nego Barsa, nismo im prodavali igrače, za nekog ko samo voli Klub, ne znam, rekao bih dovoljno, dobro sad uvek ta divna gostovanja, toga nikada dovoljno..........

Ipak imao sam protiv koga da se bunim, ovo sad, pa totalni kolaps, i što je najgore nemam koga da prozivam, neću da im dajem vrednost koju ne zaslužuju, a sva priča o Saboru da se potpuno razumemo potpuno za.

Šta više predlažem da se skupi 10.000 potpisa(članova Sabora) onih koji će da biraju svoje predstavnike za Skupštinu, da ne ulazim ko je od sadašnjih članova iz redova navijača podoban ili nije, već da poverujem da će 10.000 doneti i neku pozitivnu energiju, volontirati, jer postojanje Kluba je jedini interes, otvaranje Kluba za potpunu mobilizaciju svih nas koji smo uz taj Klub od rođenja ja vidim jedino kroz ponovno formiranje Sabora.

Pretenciozno 10.000 potpisa? Jedino tako možeš da stekneš neki legitimitet za ono što mislimo da nam tim istim pravom i pripada, potreba za uspeh voljenog nam Kluba. Takvi možemo i u niži rang, nekako mi ni to ne bi smetalo, za života sam i doživeo i nemam nekih trauma zbog toga, i tada sam bio na Stadionu. Sabor od 10.000 ne znači samo taj legitimitet, već ljude na utakmicama, ljude koji će Gradom pričati da su ČLANOVI Kluba, ljudi koji će biti deo priče 100 GODINA.

Moderator ipak u jednom greši, na politiku i političare se ne možeš osloniti ali ni malo, ne to što su to pa jesu, već to što niko od samozvanih čelnika Grada ne navija za Klub, pa im samim tim SEVA PAJA ZA Klub. Privremeno rešenje koje nam može doneti činjenica o 100 GODINA, ne donosi ništa što nismo videli, Klubu treba konačno rešenje, i da budem potpuno jasan ja sam protiv privatizacije klubova, a Sabor je jedino rešenje za Klub, i to ne bilo kakav, potpuna mobilizacija.

Post Posted: December 19th, 2013, 4:03 pm 

Oduvek sam imao zelju da pisem scenario za spanske serije. Evo kratkih teza za epizode od avgusta do decembra ove godine...

Skupstina jednog kluba pocetkom leta bira prešjednika mladjeg da vodi klub, pa on postavlja Kežmana na mesto dvojnika sportskog direktora, pa ubrzo sportski direktor zbog toga odlazi, u medjuvremenu Kezman dovodi kojekakve igrace (delom zahvaljujuci i njima umalo klub ulazi u grupnu fazu lige Evrope - sto ce ubuduce biti misaona cinjenica, ne samo za nas klub, nego i za sve srpske klubove). Da nastavlim dalje, potom skupstinari teraju Kezmana koga je doveo mladjahni prešjednik, a on sam donosi odluku da se povuce. Kao nagradu za sjajno i uspesno poslovanje (od kluba koji je u finom plusu (po usvojenim finansijskim izvestajima od strane skupstinara) uspeo je za manje od 6 meseci da napravi 5 miliona evra duga-po procenama sadasnjeg rukovodstva) mladjahni predsednik kluba po glasanju skupstinara postaje predsednik skupstine. Dolazi duga i hladna zima i slede moguci zapleti:

1. Klub odlazi u cabar posto ne uspe da proda ni jednog igraca na zimu
2. Klub uspeva da proda dvojicu-trojicu najmladjih prvotimaca i prezivljava do leta, a posle sledi zaplet pod br. 1
3. Klub postaje izlog/reklama za prodaju igraca u vlasnistvu jednog menaDJera i funkcionise dok se njemu tako hoce (kao sto je bio slucaj sa FK Rad)
4. klub postaje prćija vladajucih politickih partija i nastavlja uspesno da osvaja treca mesta i druga mesta u kupu uz siroko rasirenu kradju i kraduckanje
5. Čika brka ponovo otvara svoj f'book nalog i onda nista od ovog i nije bitno :mrgreen:

Post Posted: January 3rd, 2014, 1:24 pm 

Kad smo vec kod "volonterskih" osobina clanova UO, saznao sam da neka firma iz Ceneja, vlasnice Jasmine (Dusan) Vlaovic, ima potrazivanja za casopis Vosa, pominje se cifra od tricavih 20ak hiljada evra. Jos jedan primer kako se posluje "domacinski", trazis 20 hiljada evra, a prodajes po 20 dinara. Te "sile mraka" nikako da odustanu. :mrgreen:
Ponavljamo gradivo: Neko ima nesto protiv jake Vojvodine?! :mrgreen:

Post Posted: January 3rd, 2014, 1:42 pm 

U sklopu tog časopisa... To ja opet imam nešto protiv Kluba iliti određenih persona koji tamo rade, pa sam ovako pisao još 17.11.2013. Ko je rekao da ne može da se živi od volonterskog rada? :mraz:

http://www.napredvosa.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=87&p=48156&hilit=%C4%8Dasopis+Vo%C5%A1a#p48156
Stoik wrote:
Ovaj časopis Voše je toliko popularan i neverovatno dobro prodavan, da se čak besplatno delio na rukometnoj utakmici s Partizanom. Zapravo stajao je na stolicama, a našao je svoje mesto i na konferenciji za štampu posle utakmice. Bio je na stolu raspoređen novinarima umesto dosadašnjih obilno pravljenih programa za rukometni meč. Baš me zanima isplativost ovog projekta i koliki su troškovi za budžet Kluba. Mislim da bi se svi kolektivno iznenadili cenom, verovatno još jednog volonterskog rada :lol:

Hoćemo li se još sprdati ili će napokon reagovati one nadležne službe, koje su prizivali iz samog Kluba? :klovn:

Post Posted: January 10th, 2014, 6:11 pm 

Мелодија која прија деранима из управе

Управа напоље
а са собом поведите
и вође плаћене,

управа напоље
навијачи из скупштине
су пи*ке продане,

чапеља мај**не
томо и огњене
марш из светиње,

чабрићу, рабрене