Register    Login    Forum    Search    FAQ

Board index » VOJVODINA » FK Vojvodina

Page 1 of 63 [ 628 posts ] Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 63  Next

Author Message
 Post subject: Kroz hodnike vremena
 Post Posted: January 25th, 2009, 3:53 pm 
A(d)min / Cirkus titula (1), Cirkus Kup (0)

Ovaj topik je zamišljen da forumaši podele svoja sećanja na neke od interesantnih utakmica FK Vojvodina. Da se malko svi podsetimo na neke zanimljive utakmice, dešavanja na terenu, jednostavno rečeno da se podsetimo na prošla vremena koja su nam donosila i radosti i tuge. Naravno, ako neko poseduje i neke slike ili video materijale, eto lepe prilike da ih podeli sa ostalima. Eto, malko da pokrenemo i emocije :D

Lep start u sezoni 1994/95 doveo nas je u poziciju da se borimo za titulu. Čak je osvojena i jesenja titula, a ajde recimo da se prisetimo samog početka. Treće kolo, gostovanje na Marakani. Finiš meča, a gubimo sa 2:0, uz to je i Rambo Petković promašio Penal (uplašio ga gorostasni Kocić :mrgreen: ), a onda na red dolaze dva poslednja minuta susreta. Prvo Govedarica iz peterca postiže gol glavom, a u poslednjim trenucima susreta na centaršut Gage Radojičića Miodrag Pantelić glavom pogađa rašlje za velikih 2:2! :diva: :nazdravlje: Mislim da je tadašnji trener C.zvezde Ljupko Petrović izgubio 5 godina života :paprika: , a verovatno je do sada to svoje sećanje podelio do sada i sa Gagom Radojičićem, koji mu je danas najbliži saradnik u stručnom štabu, a takođe i sa Pantelićem koji je na zalasku karijere, takođe u crveno-belom dresu.

Post subject: Re: Kroz hodnike vremena
 Post Posted: January 25th, 2009, 4:04 pm 

Ja mogu da se prisetim utakmice protiv Radnickog iz Kragujevca, kada smo pobedili 8:1. Ako se ne varam. Valjda njihov gosha nije nikad branio pod reflektorima, pa mu je Mudrinic metno dva puta direktno iz kornera :mrgreen: Ko je jos dao golove, tesko da mogu da se setim, a bas nesto mi ne ide u glavu ni koja je sezona bila. Verovatno sam zalutao u tim hodnicima :lol:
Jedino znam da smo naredne sezone te iste kragujevcane u 1. ili 2. kolu pozdravili sa 5:0...

Post Posted: January 25th, 2009, 4:49 pm 

mile wrote:
Ja mogu da se prisetim utakmice protiv Radnickog iz Kragujevca, kada smo pobedili 8:1. Ako se ne varam. Valjda njihov gosha nije nikad branio pod reflektorima, pa mu je Mudrinic metno dva puta direktno iz kornera :mrgreen: Ko je jos dao golove, tesko da mogu da se setim, a bas nesto mi ne ide u glavu ni koja je sezona bila. Verovatno sam zalutao u tim hodnicima :lol:
Jedino znam da smo naredne sezone te iste kragujevcane u 1. ili 2. kolu pozdravili sa 5:0...

najveci crnjak je sto je njihov tadasnji gosha moj porodicni prijatelj (Sinisa Janjic), a jos dosli i neki menaGeri da ga gledaju :oops: i secam se da se tekma igrala u petak, ja ostao u skoli, gari koji je slusao preko radija mi govori rezultat, ja se hvatam za glavu a on mi jos kaze: "koji ti je, odavno nismo nikog tako napunili" :lol:
a mislim da je u pitanju sezona 98/99.

Post Posted: January 25th, 2009, 5:53 pm 

mile wrote:

да да и ја памтим овај чувени меч, и бежао сам из школе чини ми се да гледам ово, вриштао сам после од среће, јеботе 8:1, јесмо ли од тада иког добили и близу оволико убедљивим резултатом.
а беше те сезоне или сезону раније, смо повели против звезде и онда изгубили 1:7, дан данас ми није јасно како је дозвољена таква брука..

Post Posted: January 25th, 2009, 6:08 pm 

masta_ace wrote:
mile wrote:

да да и ја памтим овај чувени меч, и бежао сам из школе чини ми се да гледам ово, вриштао сам после од среће, јеботе 8:1, јесмо ли од тада иког добили и близу оволико убедљивим резултатом.
а беше те сезоне или сезону раније, смо повели против звезде и онда изгубили 1:7, дан данас ми није јасно како је дозвољена таква брука..

Taj mec imam snimljen na VHS :mrgreen:

Post Posted: January 25th, 2009, 6:38 pm 

Zbog svoje utakmice sam stigao tek na poluvreme tog meča. Dovoljno da vidim još 4 komada u mreži Kragujevčana, beše veselo :D A da Mile, to što smo ih jedared očetkali i sa 5:0 bila je utakmica prvog kola. Za njih branio Tankosić (ako se ne varam, bio je u Kabelu pre toga). A onda, kao neko nepisano pravilo, drugo golo redovno izgubimo na gostovanju...

Post Posted: January 27th, 2009, 4:27 pm 

Sezona 1992/’93, a Voša igrala sa Kikindom u Novom Sadu. Beše to jednogodišnji izlazak Kikinde na prvoligašku scenu, a za divno čudo, pored pobede u Novom Sadu, dobismo ih i na strani (1:2).

U Novom Sadu, bio neki pljusak, lilo ko iz kabla, al’ eto, ni to me tada nije sprečilo da se nađem na stadionu. Pobedismo 5:1, a četiri komada spakovao, a ko drugi do Vesko Mihajlović, koji je na kraju sezone podelio sa Antom Drobnjakom titulu najboljeg strelca lige. Obojica su postigli po 22 pogotka. Možda je mogao u poslednjem kolu protiv Napretka (4:2) i Miodrag Pantelić da bude nesebičniji, pa da se Vesko proslavi, al’ ajd sad.

Elem, Vesko na pomenutoj utakmici protiv Kikinde dade 4 gola. Jedan iz penala, jedan iz slobodnjaka, jedan lob (ko Maradona C.zvezdi), a jedan nakon pimplovanja u šesnaestercu. Čak su se i oni iz RTS-a smilovali pa upotpunili ceo doživljaj sa stadiona. Prosto da ne poveruješ, prikazali su golove Veska Mihajlovića uz propratne pohvale Milojka Pantića.

Post Posted: February 2nd, 2009, 6:42 pm 

Sezona 1992/93. Samo jedan u nizu sastava Novosađana koji je konkurisao za osvajanje treće šampionske titule. Igrači poput Aleksandra Kocića, Predraga Brzakovića, Gorana Jezdimirovića, Zoltana Saboa, neprelaznog Garana Šaule, ubojitog Veska Mihajlovića, zatim Radoslava Samardžića, Srđana Bajčetića, Miodraga Pantelića i drugih, predvođeni Jovom Kovrlijom, poimence su obećavali mnogo. Međutim, nakon startne pobede protiv Hajduka na domaćem terenu, ekipa Vojvodine je poražena od Partizana u Beogradu sa 2:0. Prvo kolo, pa komšijski Hajduk na gradski stadion... Tu se tačno videlo da je početak prvenstva, jedva po koja šansa, noge još teške... A onda 5 minuta pre poslednjeg sudijskog zvužduka, Vojvodina stiže do žarko željena dva boda. Gol, kao da je jedino nakon prekida mogao i da padne. Usledio je dubok ubačaj u šesnaesterac, a najviši u skoku Zoran Hajdić doneo je radost domaćim navijačima. Naredna utakmica u Beogradu je verovatno već na startu prvenstva najbolje pokazala konstalaciju snaga pretendenata na titulu, te se Partizan, predvođen Mijatovićem praktično prošetao kroz takmičenje, zabeleživši samo jedan poraz i to u poslednjem kolu protiv Rada (1:0).

Bez obzira na to, u početak takmičenja te sezone se ušlo veoma ambiciozno. Nizale su se pobede, kako kod kuće, tako i na strani, sve do utakmice u Bečeju, a poraz od 0:2 nije obećavao mnogo pred naredni duel u Novom Sadu, u kome je Vojvodina trebalo da dočeka C.zvezdu. Utakmica je odigrana u večernjem terminu, što je za danasšnje prilike stadiona Karađorđe nepojmivo. Gotovo popunjene tribine davale su poseban draž, a fudbalerima motiv da pokažu još po nešto. Posebno inspirisana Vojvodina potpuno je nadigrala beogradjane, a za erupciju oduševljenja falilo je samo malo više koncentracije u završnici. I napokon, kad to nije niko očekivao, Goran Jezdimirović se odlučio na udarac sa preko 25 metara. Silovit šut prozujao je iznad glave Veska Mihajlovića, a lopta je završila u samim rašljama Milojevićevog gola. Prošla je kroz jedino mesto koje Milojević sa obe šake nije uspeo da pokrije. Stadion je eksplodirao, a čak je i radioreporter morao da sačeka da se malo primiri atmosfera kako bi mogao znatiželjnim slušaocima da pojasni šta se uopšte desilo. To je i uspeo nakon čitave minute, a upravo je toliko trebalo svima kraj radioaparata da saznaju na kojoj je strani pao gol.

Tako je to bilo. Što bi rekli, beše nekad. A trebalo bi se još i prisetiti tih dana kada je FK Vojvodina pozvala Dragana Piksi Sojkovića. Uveliko se pričalo da bi mogao da obuče dres novosadskog prvoligaša, čime bi se sigurno tadašnja prva pozicija na tabeli učvrstila. A momci u crveno-belim dresevima su tada imali u svojim nogama utakmicu i bod više od Partizana (pošto je bio neparan broj ekipa, te je Borac (ili Radnički) svoje utakmice igrao sredom). Nakon malo dužeg kolebanja Piksi ipak nije došao u Vojvodinu, iako je docnije imao otvoreni poziv i od Vladana Lukića (tražio je inostrani angažman i nije hteo da požuri u donošenju tako bitne odluke u karijeri), koji je nešto kasnije obukao dres Vojvodine.

Beše davno. Trebalo bi se prisetiti tih vremena, a ako sam kojim slučajem nešto i ispretumbao, slobodno me ispravite.

Post Posted: February 2nd, 2009, 7:18 pm 

хех сећам се тих пар година кад је бечеј био и редовно четврти, и ако се добро сећам увек су били неугодан противник. само једне сезоне испадну и никад више им нема повратка, где ли је сад тај бечеј, која лига?

а нисам имао појма ово за пиксија, кад је то требао да пређе, јел 94е-95е ил шта? баш чудно.

Post Posted: February 2nd, 2009, 8:01 pm 

Za Piksija se prvobitno pričalo u već pomenutoj sezoni, a potom kad je Lukić došao u Vojvodinu. Tada ga je i Lukić lično pozvao da zajedno dođu u naš klub, ali se ovaj mećkao. Nije mu se svidela ideja, pa je Lukića odgovarao čak, da sačekaju neku bolju inostranu ponudu. E sad, trebalo bi se prisetiti koja je to sezona bila. Sećam se da smo sa Lukićem pobedili Partizana u jednoj uzbudljivoj utakmici (1:0). Trebalo bi malo prekopati te stranice istorije. Bilo je zaista zanimljivih dešavanja.

Trudiću da i sa nekim slikama ubuduće obogatim ovaj topik.

Page 1 of 63 [ 628 posts ] Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 63  Next

Board index » VOJVODINA » FK Vojvodina