Register    Login    Forum    Search    FAQ

Board index » VOJVODINA » Cirkus liga

Page 5 of 18 [ 176 posts ] Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Next

Author Message
 Post subject: Re: Pravila Cirkus lige
 Post Posted: July 24th, 2012, 10:00 pm 

Znaci 4+4 i to je OK a ovo domacin,gost,tacan rezultat itd otpada? Mislim da bi se samo tako dobila potpuna ravnopravnost takmicara.Jos jedno pitanje: moraju li protivnici i u tom slucaju imati razlicite tipove(broj golova-rezultat)?
PS:Zna li neko e-mail onog radnika na parkingu da ga pitamo vrede li ove nase licence ili cemo proci ko Stoik ? :mrgreen:

Post Posted: July 24th, 2012, 10:17 pm 
A(d)min / Cirkus titula (1), Cirkus Kup (0)

To je moj glas, a šta kažu ostali dok još ima vremana za izjašnjavanje?
Dakle da na postojeća pravila, koja smo koristili prethodne sezone, dodamo samo to da se jedna vrsta tipovanja može upotrebiti najviše četiri puta. Mislim da će to biti dovoljno. Ostala bi i dalje mala razlika za gosta i domaćina (gađanje na tačan rezultat/jedan dvoznak) da se zadrži dinamika i oseti domaći teren. Za ono drugo pravilo ipak neću glasati i to ne zbog toga što me Mackycool trenutno razbija :mrgreen: već kao što rekoh zbog naše lige, gde bi napravili još veću pogodnost za domaćina.

Post Posted: July 24th, 2012, 10:26 pm 

Jel to znaci da ako protivnik igra na utakmicu x:y 2-3 ja moram igrati 1,0 ili 2 i
tako 4x4 ili i ja mogu na istu utakmicu igrati kao i moj protivnik, bilo to rezultat ili broj golova?

Post Posted: July 24th, 2012, 10:35 pm 

Zadržali bi sistem od prethodne godine da se tipuje različito od svog protivnika. Gde on tip za broj golova, tu ti tip za konačan ishod i obrnuto.

Post Posted: July 24th, 2012, 10:44 pm 

Ostaje sve isto samo sto imamo 4 tipa za golove i 4 na rezultat. Dobro, onda mogu da pakujem kofere. :mrgreen:

Post Posted: July 24th, 2012, 10:50 pm 

Jel se slažeš s tim? Ajde ostali dajte svoje glasove, pa da završavamo s tim pravilima više :mrgreen:

Post Posted: July 24th, 2012, 10:55 pm 

U stvari, iceov predlog za 2 dvoznaka je dobar, ali za neku drugu ligu :mrgreen:
Ali zaboravio si predlog da ako gost na tačnom rezultatu ne pogodi tačan, ali pogodi konačan ishod, da mu ide 1 bod. Šta sa tim?

Post Posted: July 24th, 2012, 10:59 pm 
Cirkus titula (1), Cirkus Kup (1)
Cirkus titula (1), Cirkus Kup (1)

da li da stavimo neki smajli ili da vidimo zašta se glasa recimo da se prihvati Ice-ov predlog.

Post Posted: July 24th, 2012, 11:14 pm 

Mackycool wrote:
Ali zaboravio si predlog da ako gost na tačnom rezultatu ne pogodi tačan, ali pogodi konačan ishod, da mu ide 1 bod. Šta sa tim?

To je bilo u sklopu sa predloga sa dva dvoznaka...

Ajde ovako, da ne pravimo cirkus :mrgreen:

Predlozi redom, da na postojeća pravila dodamo sledeća:
1. Svaki igrač ima pravo da najviše četiri puta koristi tip za broj golova i tip za konačan ishod
2. Domaćin ima prava na dva dvoznaka, a gostu će se na paru gde je gađao tačan rezultat uvažiti i pogodak ukoliko je pogodio konačan ishod.
3. Gostu će se na paru gde je gađao tačan rezultat uvažiti i pogodak ukoliko je pogodio konačan ishod.
4. Pravila ostaju ista od prethodne sezone, ne dodajemo niti oduzimamo ništa od istih.

Ovaj treći predlog je jer je Ice rekao da sada postoji ogromna razlika između domaćina i gosta, pa ajde sad da probamo ovako da ublažimo...

Svi učesnici imaju prava da glasaju za sve predloge koje im se sviđaju. Dakle, u svom postu stavite brojeve predloga za koje glasate. Može da se glasa i za dva predloga ( naravno tu ne mislim da može na recimo četvrti + jedan od preostalih :mrgreen: ). U subotu uveče u ponoć zatvaramo biralište 8-)

Evo ja ću prvi. Glasam samo za predlog 1.

Post Posted: July 24th, 2012, 11:16 pm 

Stoik, čini ti se da uz dva dvoznaka domaćin ima veliku prednost jer evo pogledaj razliku u odnosu na prošlu sezonu.

Jedan dvoznak je bio i pre, tako da ga jedan od ova dva potire.

Ostaje samo dakle ta razlika da drugi dvoznak dolazi na to da gost ako i ne pogodi tačan rezultat ima barem zagarantovan poen na konačan ishod.Dakle, tu domaćin umesto 33% šanse za pogodak ima 66%, ali zato gost umesto veoma malog procenta ima i dalje taj mali procenat, plus 33% koliko dobija ako je svakako pogodio konačan ishod.

Dakle Stoik, u suštini sam i ja pogrešio, razlika ostaje otprilike ista, s tim da bi se gost oslobodio određene frustracije u slučaju da ubode samo konačan ishod, a domaćin večite dileme koji meč da izabere za dvoznak.

Ako već niste za drugi dvoznak, zamolio bih vas onda da bar ni ovo za gosta ne menjate u pravilima.

A što se tiče ravnopravnosti, pa svako će biti domaćin i gost naizmenično tako da veća ili manja prednost domaćina neće nikoga okrnjiti.

Page 5 of 18 [ 176 posts ] Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Next

Board index » VOJVODINA » Cirkus liga