Da bi ste napravili vaš nalog polja označena sa zvezdicom (*) se moraju popuniti.

silueta  O nama

15. kolo (omladinci): OFK Beograd - FK Vojvodina 1:2 (1:0)

0

Veličina teksta:

Pogotkom Baškala u petoj minuti sudijske nadoknade meča omladinci Vojvodine slavili na Karaburmi.

11 25

Glavni sudija: Dejan Filipović.
Strelci: Škrbić 13. (OFK Beograd); Spremo 47. Bajić 90+5. (Vojvodina).
Žuti kartoni: Antonov, Matović (OFK Beograd), Makarić (Vojvodina).

OFK Beograd: Matić, Vukmanović, Antonov, Zdjelar, Matović, Nedeljković, Nenadović, Dun, Škrbić, Pavlovski, Danilović. Igrali su još: Došen, Sekulić, Radivojević.

FK Vojvodina: Kordić, Cvijić, Nastić, Joksimović, Kremenović, Petrić, Milinković, Makarić, Ferati, Gaćinović, Spremo. Igrali su još: Jorgić, Stanić, Asani, Baškalo, Bajić.

U poslednjem 15. kolu ove jeseni, omladinci OFK Beograda su odlukom uprave Kluba ugostili svoje vršnjake iz Novog Sada na glavnom, umesto na pomoćnom terenu i pružili dopadljivu igru, a rezultatska sreća ih je izdala u odsudnim trenucima susreta nakon grube greške Nedeljkovića.

Sa druge strane, Novosađani, koji su do ovog kola imali četrnaest bodova više u odnosu na prvog pratioca nisu mogli da se prepoznaju u prvih četrdesetpet minuta igre. Raštimovani orkestar nije ličio ni približno ekipi, koja je u prethodnih četrnaest utakmica zabeležila sve pobede osim jednog remija u Zrenjaninu, a domaći igrači su to vrlobrzo iskoristili i poveli već u 13. minuti preko Škrbića - 1:0. Radost domaćih se još nije stišala, a samo dve minute kasnije Kordić je pravom bravurom sprečio novo slavlje igrača u plavo-beloj opremi. Jedan od najzapaženijih igrača OFK Begrada Nenadović, je na prvoj stativi nadvisio svog čuvara i loptu nakon oštrog centaršuta glavom skrenuo prema donjem levom uglu. Međutim, tu se isprečio Kordić i skrenuo loptu u korner.

Novi aplauzi na Karaburmi su se začuli u 22. minuti kada je silovitim udarcem sa desetak metara Antonov uzdrmao prečku Novosađana, koji u prvom delu igre nisu pripretili golmanu domaćih, niti im je igra danas obećavala pozitivan rezultatski učinak. Ipak, već u drugoj minuti nastavka Spremo je maestralno izveo slobodan udarac sa preko dvadeset metara prebacivši loptu preko živog zida pravo u bliži gornji ugao. Potez kome bi pozavideli i superligaški igrači - 1:1.

Bez obzira na izjedanačenje, igra crveno-belih momaka nije bila tečna i akcije su se završavale na dvadesetak metara od gola Matića. Na drugoj strani agilni Nenadović je je u 51. minuti primio loptu iza leđa odbrane gostiju, a siguran pogodak sprečio je Kordić, koji mu je pohitao u susret i ušao u šut. Period terenske inicijative i konfuzije u odbrani Vojvodine domaći igrači nisu uspeli da iskoriste u roku od 66-68. minute meča. Najpre je Nenadović šutirao iz kaznenog prostora Novosađana u spoljašnji deo mreže. Samo minut kasnije je Kremenović u poslednji čas izblokirao strelca prvog pogotka na meču Škrbića, a u nastavku akcije na oštar centaršut sa leve strane neometani Sekulić je sa par metara na opšte čuđenje svih prisutnih poslao loptu visoko preko gola, umesto iza leđa golmana Kordića.

Promašaji su skupo koštali igrače OFK Beograda, koji su potom u poslednjoj minuti sudijske nadoknade napravili grubu grešku preko Nedelkkovića i omogućili da se nakon nasumično ispucane lopte nje dokopa u šesnaestercu Bajić. Rezervista Vojvodine se vešto snašao uz goal-aut liniju i lepim šutem prevario golmana Matića - 1:2. Tek što su igrači u plavo-belim dresevima krenuli sa centra glavni sudija Dejan FIlipović je označio kraj susreta, koji je odlikovao velikom borbenošću sa obe strane, a ujedno je i potvrdio staro pravilo da ekipe koje ne iskoriste svoje šanse taj ceh skupo plaćaju. Spram pružene igre malo ko bi se na stadionu složio da su igrači domaćih zaslužili samo i samo bod. Ipak i za taj jedan je bilo potrebno malo više koncentracije, što su Novosađani znalački iskoristili i zatvorili jednu posve uspešnu godinu.

FOTOGRAFIJE   |   KOMENTARI NA FORUMU   |

Stoik
Autor teksta: Stoik
Glavni urednik sajta, administrator foruma, fotoreporter, izveštač.

Srodni Članci
  • 17 april 2013
  • Pisao: Stoik
1/2 finala kupa, revanš: OFK Beograd - FK Vojvodina 1:1 (0:0)
Vignjević: Znali smo da sa golom idemo u finale
Nismo blistali, ali idemo u Humsku
  • 15 april 2013
Alivodić: Na Karaburmi se mi pitamo
  • 07 april 2013
Radoja: Nemamo šta da izgubimo u Humskoj!

Trener (391)
Buač ostaje i zvanično trener Voše - najmanje do kraja jesenjeg...
nomad > 21.09.2017 12:49:21

Kroz hodnike vremena (619)
:nazdravlje: :respect: Napraviću ovih...
nomad > 19.09.2017 16:55:19

РАСПАД - Куд плови овај брод ? (228)
Vidiš, odoše obojica. A ako klub dovoljno dugo poživi sledeći krivac će...
nomad > 19.09.2017 16:43:19

nomad > 19.09.2017 16:34:19

Danas nam je divan dan... (833)
Srećan rođendan Liman 009 :nazdravlje: Baš divan dan,...

15

Cirkus liga je takmičenje zabavnog karaktera u kome se pogađaju rezultati Jelen Superlige. U igri učestvuje maksimum tridesetdva igrača podeljenih u dve lige. Prvi i jedini uslov učestvovanja u takmičenju je otvaranje naloga na forumu, što se može učiniti u par jednostavnih koraka preko sledećeg linka - Registracija. Poslednji korak je prijava, što se može učiniti preko sledećeg linka - Prijava. O pravilima igre svi zainteresovani se mogu informisati u sledećem topiku na forumu - Pravila takmičenja Cirkus lige.

VESTI  |  TABELA CIRKUS SUPERLIGE  |  TABELA PRVE CIRKUS LIGE  |  REZULTATI CIRKUS KUPA