Da bi ste napravili vaš nalog polja označena sa zvezdicom (*) se moraju popuniti.
Potvrdite lozinku *
E-mail *
Potvrdite e-mail *

silueta  O nama

03. kolo kvalifikacija za UEFA Ligu Evrope, revanš: FK Bursaspor - FK Vojvodina 0:3 (0:2)

0

Veličina teksta:

Vojvodina prosto počistila Bursu na gostovanju u Turskoj i plasirala se u četvrto kolo kvalifikacija za UEFA Ligu Evrope. Protivnik u toj fazi takmičenja će biti poznat sutra nakon žreba u 13h.
uefa 03 kvalifikacije revans

Glavni sudija: Estrada (Španija)

Strelci: Abubakar 9. Vranješ 29. Kaluđerović 83. (Vojvodina)
Žuti kartoni: Ezbarakli, Okan, Šestak, Šanli (Bursaspor)

FK Bursaspor: Frej, Siveli, Taivo, Ozbajrakli, Ozturk, Činaz (Unaj), Batalja, Jildirim, Kiraz (Deniz), Šestak, Pinto (Tunčaj).

FK Vojvodina: Delač, Vulićević, Đurić, Trajković, Leković, Radoja, Poletanović (Nastić), Alivodić, Vranješ, Oumaru (Kaluđerović), Škuletić (Tumbasević).

Poslednjih godina, pa i decinija bilo je malo trenutaka koji su mogli toliko da razgale srca navijača Vojvodine, kao što su im to večeras pružili njihovi ljubimci. Ne samo pobedom od velikih 0:3 i plasmanom u četvrto kolo kvalifikacija UEFA Lige Evrope, već i ukupnim ponašanjem na terenu, uz taktički zrelu igru Novosađani ostavili utisak snažnog kolektiva, koji može još mnogo toga da pokaže na evropskoj sceni. Ni pritisak domaće publike, koja je napravila frenetičnu atmosferu na stadionu Burse Ataturka nije pomogla favorizovanom timu da se suprotstvi večeras fantastičnoj Voši.

Novosađani su do prve prilike stigli u 9. minuti kada je Škuletić ubacio prizemnu loptu u peterac, a nespretnom intervencijom Ozbajrakli umalo matirao svog čuvara mreže. Ipak, već nakon kornera Abubakar je glavom matirao Sebastijana Freja i u ranoj fazi utakmice doneo toliko priželjkivani pogodak – 0:1.

Do velikih 0:2 crveno-beli su mogli da stignu nakon novog kornera i pokušaja glavom Abubakara, ali je u 22. minuti golman Burse bio na mestu.

Mnogo bolju igru u polju igrači u plavim dresevima potvrdili su nakon kontranapada u 29. pogotkom Vranješa, nakon asistencije strelca prvog pogotka, kamerunca Abubakara – 0:2.

Smušenost u igri domaćih i konfuzija u zadnjoj liniji odbrane inicirala je prvu izmenu. Desilo se to u 35. minuti meča, kada je Činaz prepustio svoje mestu u timu Unalu. Međutim ni ovaj pokušaj trenera Burse nije doneo nikakvu promenu, pa su gosti do kraja prvog dela meča diktirali tempo meča i uz povremene egzibicije ostavili utisak zrelije ekipe. Ekipe koja je znala kada i kako je potrebno napasti, pa i kada je bilo poželjno “stati” na loptu. I sve to su izabranici Marka Nikolića pred oko 25.000 domaćih navijača radili zaista vrhunski, tako da je na terenu postojao samo jedan tim.

Stečena prednost uticala je u poluvremenu na promenu taktike, pa su se tako Nikolićevi izabranici povukli na svoj deo terena i na taj način pokušali da pariraju osokoljenim igračima Burse. U takvoj konstalaciji snaga turski igrači su nakon brojnih bezuspešnih pokušaja stigli do velike prilike. Zbilo se sve u 59. minuti meča kada je Šestak šutirao sa ivice peterca, a Delač tek toliko skrenuo loptu da se ona od prečke kratko odbila do njegovih halfova.

Tek nakon ulaska Tumbasevića umesto Škuletića “plavi” su zaigrali dosta konkretnije u kontranapadima, pa su tako u 70. minuti propustili priliku da već tada definitivno reše pitanje pobednika dvomeča. Kaluđerović je prošao po desnoj strani i uposlio na penaltiku Vranješa, koji nije uspeo da nadmudri Sebastijana Freja.

Promašaj je mogao skupo da košta Novosađane već u narednom naletu domaćih, ali je Deniz nesmotreno sa desetak metara poslao loptu visoko preko gola.

Od trenutka su i kakvi takvi napadi turske ekipe splasnuli, a do izražaja je došla brža i konkretnija tranzicija lopte igrača u plavom, pa su nakon jednog takvog napada u 83. minuti stigli i do trećeg pogotka. Radoja je dugo neometan vukao loptu po desnoj strani, potom uposlio Kaluđerovića nadomak peterca, a rezervista Novosađana šutem iz prve u trku poslao loptu u mrežu – 0:3.

Veliku pobedu i mnogo bolju igru novosadskih momaka znali su da nagrade navijači Burse, koji su ih po završetku meča zasluženo ispratili gromkim aplauzom sa Bursa Ataturk stadiona.

Velikim uspehom, deklasiravši favorita Bursaspor na njenom terenu, Novosađani su došli nadomak grupne faze UEFA Lige Evrope, napravivši tako prvi veliki iskorak na evropskoj sceni još od Intertoto kupa 1999. godine kada su u finalu tog takmičenja eliminisani od nemačkog Verdera. Žreb za narednu rundu takmičenja obaviće se sutra s početkom u 13h i tada će izabranici Marka Nikolića znati poslednju prepreku koja im stoji pred grupnu fazu takmičenja, koja je do sada bila samo pusti san navijača Vojvodine. Međutim, sa večerašnjim izdanjem Novosađani bi mogli da se nadaju mnogo lepšim danima.