Da bi ste napravili vaš nalog polja označena sa zvezdicom (*) se moraju popuniti.

silueta  O nama

1/16 finala kupa: FK Sloga - FK Vojvodina 1:1 (0:1); (penalima 2:3)

0

Veličina teksta:

Teškom mukom i uz dosta sreće Vojvodina stigla do 1/8 finala Kupa Srbije. Iz drugog poluvremena bi crveno-beli trebalo da izvuku određene pouke, a spas doneo rezervni golman Žakula, koji je u penal seriji zaustavio čak tri šuta domaćih igrača.
kup1 16

Glavni sudija: Ninoslav Spasić.
Žuti kartoni: Šejić, Radosavljević, Rovčanin, Stanković (Sloga), Vranješ, Škuletić, Tumbasević (Vojvodina).
Strelci: Gobeljić 65. (Sloga), Kaluđerović 10. (Vojvodina). Strelci u penal seriji: Gobeljić, Miletić (Sloga), Vranješ, Kosović, Škuletić (Vojvodina).

FK Sloga: Šejić, Gobeljić, Milovanović, Miletić, Radosavljević, Drašković, Lekanić (Parovčanin), Antonijević, Marušić, Anđelković (Stanković), Radović (Vulić).

FK Vojvodina: Delač (Žakula), Radoja (Tumbasević), Leković, Alivodić, Kosović, Vranješ, Poletanović, Vuković, Vulićević, Đurić, Kaluđerović (Škuletić).

U prvih pet kola ekipa Marka Nikolića je tri puta remizirala, a danas je učinila isto i u kupu Srbije. Ovim ishodom na kraju sigurno mogu da budu zadovoljni Novosađani, s obzirom na to da su drugom poluvremenu igrali podređenu ulogu i da je fantastičnom reakcijom Delača sprečen totalni preokret.

Osokoljeni domaći igrači su nakon prvih četrdesetpet minuta silno želeli da nadoknade rezultatski zaostatak od 10. minute. Tada je nakon kornera i kratkog dodavanja Poletanović zavrnuo loptu pravo na glavu Kaluđerovića, a ovaj na drugoj stativi loptu od zemlje prosledio mrežu – 0:1. Fudbalsku uspavanku beli su već u uvodnim minutama drugog dela pretvorili u uzbudljivu fudbalsku predstavu, koja se uglavnom odvijala ispred gola Delača. Prvi nameru Gobiljića, koji je šutirao iz voleja sa distance osuijetio je Delač iz dva pokušaja, što je bilo dovoljno da publika na gradskom stadionu u Kraljevu živne i zdušno bodri svoj tim. Na krilima svojih navijača ekipa Sloge je ređala napad za napadom, napsram Vojvodine, koja je igrala podrđenu ulogu tokom većeg dela deonice igre, pa je i pogodak domaćima stigao u pravo vreme. Igrao se 65. minut kada je Radović prvo izbacio iz igre Vulićevića, a potom po zemlji loptu uputio u peterac. Umesto već viđenog pogotka, čak dvojica igrača domaćih su promašili loptu. Međutim, ona je dospela do Gobeljića, koji je imao dovoljno vremena da se namesti zatrese mrežu za erupciju oduševljenja domaćih pristalica – 1:1.

Samo dve minute docnije Anđelković je iskoristio grešku Poletanovića, koji mu je nadomak kaznenog prostora prosto spustio loptu glavom. Namestio se i silovito šutirao pod samu prečku. U poslednji čas Delač je proleteo kroz vazduh i sprečio rezultatski preokret.

Gosti iz Novog Sada su se trgli u završnici meča, ali su odmah nakon Delačove intervencije usledile kardinalne greške centarhalfova domaćih, pa je Škuletić došao u priliku da dovede svoj tim u vođstvo. Naime, Delač je deganžirao loptu, a do nje se u kaznenom prostoru dokopao rezervista crveno-belih, koji je zaobišao i golmana Šejića, šutirao u prazan gol, a požrtvovanom intervencijom treći defanzivac Sloge je uspeo u poslednji čas da izblokira šut.

Poslednju priliku na meču imao je Poletanović u sudijskoj nadoknadi. Nakon kornera sa leve strane, lopta mu se odbila na drugu stativu. Šutirao je sa ivice peterca i od svih igrača pogodio defanzivca svoje ekipe Jagoša Vukovića na metar od gol linije, pa ispod zapadne tribine zaviorila zastavica pomoćnika, koja je označila ofsajd poziciju. U tom času vremena je preostalo još tek toliko da Nikolić promeni golmane pred izvođenje jedanaesteraca. Umesto Delača u igru je uvrstio Žakulu što se ispostavilo kao pravo rešenje, s obzirom na to da je od pet udaraca rezervista Novosađana zaustavio čak tri šuta i doneo svojoj ekipe plasman u 1/8 finala kupa Srbije.

FOTOGRAFIJE   |   KOMENTARI NA FORUMU   |

Stoik
Autor teksta: Stoik
Glavni urednik sajta, administrator foruma, fotoreporter, izveštač.

Srodni Članci
Štampa
  • 25 septembar 2013
  • Pisao: Stoik
Kraljevo na nogama, stiže Vojvodina

Lider Prve lige Sloga dočekuje Vojvodinu u 1/16 finala Kupa Srbije. Terzić: Očekujemo da stadion bude ispunjen do poslednjeg mesta   LjUBITELjI fudbala iz Kraljeva...

Štampa
  • 12 septembar 2013
1/16 finala kupa: Vojvodina u Kraljevu

Samo jedan superligaški par u šesnaestini finala Kupa Srbije. Voždovac prošao bez borbe.   Prošle sezone posle dugo vremena u finalu najmasovnijeg domaćeg...