Da bi ste napravili vaš nalog polja označena sa zvezdicom (*) se moraju popuniti.

silueta  O nama

22. kolo: FK Partizan - FK Vojvodina 1:1 (0:0)

+3

Veličina teksta:

Vojvodina remizirala sa Partizanom u Beogradu nakon jedanaesterca u sudijskoj nadoknadi vremena. Novosažani od 12. minute igrali sa igračem manje, ali je tokom čitavog susreta delovalo da imaju igrača više u polju. Diskutabilna odluka glavnog arbitra u vezi sa jedanaestercem.
022kolo

Glavni sudija: Darko Bogdanović (Loznica)
Strelci: Obradović 57. (Partizan), Milinković Savić 90. (Vojvodina).
Žuti karton: Vulićević, Trajković 2x, Volkov, Živković, Luka (Partizan), Popara, Nastić 2x, Gaćinović, Živković (Vojvodina).
Crveni karton: Nastić (Vojvodina).

FK Partizan: Lukač, Vulićević, Obradović, Trajković, Volkov, Brašanac (Ilić), Drinčić, A. Živković, Malbašić (Luka) - Lazović (Pantić), Škuletić.

FK Vojvodina: Žakula, M. Živković, (Popara), Babić, Pekarić, Nastić, Poletanović (Ivanić), Radoja, Milinković Savić, Alivodić, Stojanović (Puškarić ), Gaćinović.

Jednu od najboljih partija u sezoni fudbaleri Vojvodine su pružili protiv branioca titule, ekipe koju su zimus pojačali sa dvojicom defanzivaca, napadačem i trenerom. I uprkos tome što su već nakon 12. minute ostali sa igračem manje zbog isključenja Nastića, crveno-beli su odigrali na oko dopadljiv fudbal i u sudijskoj nadoknadi vremena stigli do izjednačenja. Gol odluke postigao je Milinković Savić sa bele tačke, a predmet mnogih analiza ostaće prethodni duel Gaćinovića i Trajkovića, koji se po mišljenju arbitra Darka Bogdanovića desio unutar kaznenog prostora. Jasnija slika diskutabilne situacije stiče se tek pregledavanjem usporenog snimka, nečega što u tom trenutku arbitrima nije bilo na raspolaganju. Bilo kako bilo, slika demantuje Bogdanovića, ali nagradu za dopadljivu igru oberučke je prihvatio Milinković Savić i doneo svom timu sasvim zaslužen bod za dopadljiv fudbal i mnogo bolji igru sa igračem manje u polju.

Nepropoznatljivi Partizan svoju nemoć u prvom delu najbolje oslikava činjenica da je golman Žakula praktično bio bez posla. Sa druge strane u prvih pet minuta Vojvodina je stvorila dve dobre prilike. Najpre je Stojanović zakasnio na centrašut Alivodića, a koji minut kasnije sedmica crveno-belih je imala stopostotnu priliku da matira Lukača. Ipak, šutirao je sa desetak metara pokraj gola.

Drugi žuti, automatski crveni karton za Nastića nije ostavio traga na goste. Iako sa igračem manje na terenu je delovalo da je Vojvodina ta koja ima igrača više u polju. Kao rezultat snaga na terenu novu dobru priliku imao je Gaćinović u 17. minuti nakon greške Trajkovića, kada je praktično neometan išao na golmana Partizana. Ovaj je pak izašao kao pobednik i od svega su crveno-beli morali da se zadovolje samo kornerom.

Ulaskom Luke i Ilića Partizan je početkom drugog poluvremena malo promenio ritam igre i došao do prilika da povede. Najpre je u 50. minuti Živković očajno reagovao na asistenciju Škuletića, da bi defanzivac Obradović sedam minuta kasnije učinio ono što njegovi drugovi iz napada do tada nisu. Nakon dva pokušaja svojih saigrača, prvo Drinčića, a potom i Živkovića sa distance, gde je Žakula dobro intervenisao, Obradović je šutirao sa desetak metara iz prve na asistenciju Vulićevića i pogodio nebranjeni deo mreže Novosađana – 1:0.

Ponovo se nakon toga gledao fudbal iz prvog poluvremena uz sada, mnogo agilniju Vojvodinu. Kao rezultat takvog razvoja snaga već u 63. minuti vđen je najlepši detalj na meču. Milinković Savić je poslao pravi projektil sa 25 metara, pogodivši pritom unutrašnju stranu prečke, a na njegovu nesreću lopta se odbila u polje.

Ređala je Vojvodina napade, kontrolisala igru, dolazila nadomak kaznenog prostora, ali je teško iznalazila rešenja u završnici. Ipak, jednu takvu priliku su stvorili pet minuta pre kraja meča, kada je na asistenciju Radoje ponovo pokušao Milinković Savića šutem iz prve sa ivice kaznenog prostora, a Lukač je ovom prilikom bio na mestu.

Trenutak odluke desio se u sudijskoj nadoknadi vremena. Filigratska akcija Novosađana, koju je otpočeo Puškarić, i u kojoj su učestvovala petorica igrača, okončana je grubim prekršajem Trajkovića nad Gaćinovićem, po proceni arbitra Bogdanovića unutra kaznenog prostora. Nakon krećeg razjašnjavanja i drugog žutog, automatski crvenog kartona za defanzivca crno-belih, loptu je na belu tačku postavio Milinković Savić, koju je potom poslao u jednu, Lukača u drugu stranu, čime je svoj tim nagradio bodom.

Novosađanima u sredu predstoji revanš meč 1/2 finala Kupa u Subotici, a potom u nedelju na svom terenu dočekuju ekipu Rada.

FOTOGRAFIJE   |   video  RTV IZVEŠTAJ   |   KOMENTARI NA FORUMU

Stoik
Autor teksta: Stoik
Glavni urednik sajta, administrator foruma, fotoreporter, izveštač.

Srodni Članci
  • 09 novembar 2013
  • Pisao: Stoik
13. kolo (omladinci): FK Partizan - FK Vojvodina 1:4 (1:1)
  • 08 april 2013
Oumaru voli večite, gol Partizanu posvetio Marku Miškoviću
  • 07 april 2013
22. kolo: FK Partizan - FK Vojvodina 1:2 (0:1)

Omladinski tim FK Vojvodina (126)
Starno ne znam koliko čovek treba da bude glup pa da poveruje...
Stoik > 30.10.2017 16:45:30

Skupština FK Vojvodina (668)
Efikasnog polu časovnog rada :smejanje: Novo rukovdstvo je...
soderstorm > 25.10.2017 4:28:25

Dragi predsedniče... (290)
... ima li nekog da već nije bio u Upravi? :presmesno:...
Stoik > 24.10.2017 14:31:24

Svetsko prvenstvo Rusija 2018. (11)
Bravo! :respect:
Stoik > 9.10.2017 15:04:09

Kroz hodnike vremena (628)
Slanobarac, u pravu si i žao mi je. Ali... šta ćemo sad?

15

Cirkus liga je takmičenje zabavnog karaktera u kome se pogađaju rezultati Jelen Superlige. U igri učestvuje maksimum tridesetdva igrača podeljenih u dve lige. Prvi i jedini uslov učestvovanja u takmičenju je otvaranje naloga na forumu, što se može učiniti u par jednostavnih koraka preko sledećeg linka - Registracija. Poslednji korak je prijava, što se može učiniti preko sledećeg linka - Prijava. O pravilima igre svi zainteresovani se mogu informisati u sledećem topiku na forumu - Pravila takmičenja Cirkus lige.

VESTI  |  TABELA CIRKUS SUPERLIGE  |  TABELA PRVE CIRKUS LIGE  |  REZULTATI CIRKUS KUPA