Da bi ste napravili vaš nalog polja označena sa zvezdicom (*) se moraju popuniti.

silueta  O nama

13. kolo (omladinci): FK Partizan - FK Vojvodina 1:4 (1:1)

+4

Veličina teksta:

Puleni Milana Kosanovića demonstrirali dopadljivu igru i savladali na sportskom centru Teleoptik svoje vršnjake iz ekipe Partizana. Rezultat 1:4 pravi odraz snaga na terenu...
013kolo omladinci

Glavni sudija: Dejan Trifković
Strelci: Vukomanović 15. (Partizan), Fimić 38. Makarić 47. 79. Asani 61. (Vojvodina).
Žuti kartoni: Lukić, Leković (Partizan), Stanić (Vojvodina).

FK Partizan: Vasić, Tepavac, Vukajlović, Glavčić (Sarajlin), Mladenović, Mršević, Arsenijević, Leković, Vukmanović, Lukić (Anđelković), Peličić (Milošević).

FK Vojvodina: Petrić, Vukaljević (Josimović), Kočović, Desančić (Gavrić), Pankov, Fimić, Asani (Stamenić), Stanić, Grkić  (Bajić), Makarić, Petrović (Stojisavljević).

Trećeplasirana ekipa omladinske lige Srbije, ekipa Vojvodine, nadigrala je u sportskom centru Teleoptik svoje vršnjake iz Partizana. Domaća ekipa ne blista ove sezone i pred ovo kolo su zauzimali takođe treće mesto, ali sa dna lestvice. Uprkos tome, crno-beli su dali svoj maksimum koji je došao do izražaja samo u prvom delu prve deonice meča. Sve što su napravili pred golom Novosađana zbilo se u roku od pet minuta, a pogodak i jedina šansa u toku meča bila je više plod grubih grešaka golmana i defanzivca gostiju. Najpre je golman Petrić kratko odbio loptu nakon silovitog šuta sa distance, a na nju natrčao Vukmanović i prosledio je u mrežu za vođstvo domaćih – 1:0. Zbilo se to u 15. minuti, a pet minuta docnije, nakon grube greške defanzivca Novosađana uz gol-aut liniju Arsenijević je pokušao maltene iz mrtvog ugla da povisi vođstvo svog tima. Umalo je u tome bio i uspešan da akciju nije pratio Pankov, koji je sa gol linije izbio loptu u polje. To je praktično bilo sve od domaćih, nasuprot pulena Milana Kosanovića, koji ju igrali sve sigurnije kako je meč odmicao, demonstrirajući dopadljivu igru.

Ipak, i pre vođstva domaćih Novosađani su mogli da zatresu mrežu. Priliku za to su mogli da dobiju već u 5. minuti kada je iz ko zna kojih razloga arbitar Trifković propustio da dosudi očigledan jedanaesterac. Ako izuzmemo Makarićev pokušaj iz slobodnog udarca u 22. minuti, kada je poslao loptu preko gola, gostima je potom bilo potrebno više od pola sata kako bi stigli u priliku da krunišu nadmoćnost na terenu. Tada je u 36. minuti Asani izmamio aplauze na otvorenoj sceni. Šutirao je sa distance pod samu prečku, a čuvar mreže domaćih proleteo kroz vazduh i vrhovima prstio skrenuo loptu u korner. Prekid iz ugla je izveo Petrović, koji je loptu zavrnuo na prvu stativu. Najviši u skoku je bio Fimić, koji ju je prosledio u bliži ugao – 1:1.

Imao je Asani priliku i tri minute kasnije nakon centaršuta Kočovića. Vešto je primio loptu na drugoj stativi, izmakao se i potom šutirao pokraj daljeg ugla.

Poslednju priliku u prvom delu meča imao je Makarić. Šutirao je sa distance, naterao Vasića da proleti kroz vazduh, ali je za malo bo neprecizan.

Početkom drugog dela igre potpuno su se rastrčali igrači u plavoj opremi, koji su već nakon dve minute igre stigli do prednosti od 1:2. Učinio je to Makarić nakon pravog karambola u šesnaestercu domaćih i istrčavanja golmana Vasića.

Tačku i na poslednju rezultatsku neizvesnost mogao je da stavi Asani. Međutim, nije najbolje odreagovao na čistu loptu nakon centaršuta Kočovića, pa je umesto gola, pogodio jedinog igrača Partizana iza sebe. Što nije učinio tada, Asaniju je uspelo u 61. minuti. Vojvodina se preorijentisala na brze kontranapade i jedan od njih je dao rezultata kada je Asani dobro odreagovao glavom na centaršut sa desne strane i sa penaltika lobovao golmana Vasića – 1:3.

Konačan rezultat meča postavila je desetka gostiju nakon grube greške golmana Vasića. Dobro je ocenio let lopte, a mu je iz neshvatljivih razloga ona ispala. Najspretniji i najbliži bio je Makarić, koji je samo ćušnuo loptu u mrežu i na pravi način oslikao odnos snaga na današnjoj utakmici – 1:4.

FOTOGRAFIJE   |   KOMENTARI NA FORUMU   |

Stoik
Autor teksta: Stoik
Glavni urednik sajta, administrator foruma, fotoreporter, izveštač.

Srodni Članci
  • 05 april 2014
  • Pisao: Stoik
22. kolo: FK Partizan - FK Vojvodina 1:1 (0:0)
  • 08 april 2013
Oumaru voli večite, gol Partizanu posvetio Marku Miškoviću
  • 07 april 2013
22. kolo: FK Partizan - FK Vojvodina 1:2 (0:1)

Omladinski tim FK Vojvodina (126)
Starno ne znam koliko čovek treba da bude glup pa da poveruje...
Stoik > 30.10.2017 16:45:30

Skupština FK Vojvodina (668)
Efikasnog polu časovnog rada :smejanje: Novo rukovdstvo je...
soderstorm > 25.10.2017 4:28:25

Dragi predsedniče... (290)
... ima li nekog da već nije bio u Upravi? :presmesno:...
Stoik > 24.10.2017 14:31:24

Svetsko prvenstvo Rusija 2018. (11)
Bravo! :respect:
Stoik > 9.10.2017 15:04:09

Kroz hodnike vremena (628)
Slanobarac, u pravu si i žao mi je. Ali... šta ćemo sad?

15

Cirkus liga je takmičenje zabavnog karaktera u kome se pogađaju rezultati Jelen Superlige. U igri učestvuje maksimum tridesetdva igrača podeljenih u dve lige. Prvi i jedini uslov učestvovanja u takmičenju je otvaranje naloga na forumu, što se može učiniti u par jednostavnih koraka preko sledećeg linka - Registracija. Poslednji korak je prijava, što se može učiniti preko sledećeg linka - Prijava. O pravilima igre svi zainteresovani se mogu informisati u sledećem topiku na forumu - Pravila takmičenja Cirkus lige.

VESTI  |  TABELA CIRKUS SUPERLIGE  |  TABELA PRVE CIRKUS LIGE  |  REZULTATI CIRKUS KUPA