Da bi ste napravili vaš nalog polja označena sa zvezdicom (*) se moraju popuniti.

silueta  O nama

02. kolo: FK Spartak - FK Vojvodina 0:1 (0:0)

0

Veličina teksta:

Pogotkom Stevanovića crveno-beli slavili u vojvođanskom derbiju. Za Novosađane debitovali Žakula, Radoja i Deletić.
002kolo

Glavni sudija: Vlado Glođović
Strelci: Stevanović 50. (Vojvodina)
Žuti kartoni: Popar, Adamović (Spartak); Jokić, Žakula,Grin, Nastić (Vojvodina)

FK Spartak: Aleksić, Kovačević, Otašević, Bratić, Adamović, Torbica, Nosković (Despotović), Novaković (Đurđević), Puškarić (Milivojev), Popara, Adamović.

FK Vojvodina
: Supić (Žakula), Grin, Moreira, Bilbija (Radoja), Abubakar, Nastić, Stevanović, Poletanović (Deletić), Vulićević, Đurić, Jokić.

U otvaranju nove fudbalske sezone pred subotičkom publikom fudbaleri Vojvodine su po treći put u poslednje četiri sezone slavili istim rezultatom - 0:1. U igri koja će brzo biti zaboravljena Novosađani su stigli do pobede pogotkom Stevanovića na asistenciju Moreire i na taj način se koliko toliko revaširali Spartaku za težak prošlosezonski poraz od 5:1. Biser bosanskog fudbala, kako je svog saigrača oslovio Nemanja Bilbija, vešto je iskoristio proigravanje desetke crveno-belih i u 52. minuti sa desetak metara matirao Aleksića, koji je samo pogledom ispratio put lopte ka mreži.

Osim pogotka tek po koji detalj je danas zavređivalo posebnu pažnju. Jedan takav se zbio u 35. minuti i to ponovo pred golom Aleksića, kada je nakon akcije po levoj strani Bilbija asistirao Abubakaru, a najistureniji napadač gostiju je pogodio stativu.

Na drugoj strani Supić je 42. minuti odličnom paradom sprečio vođstvo domaćih. Naime, Puškarić je sa ivice kaznenog prostora snažnim udarcem gađao gornji levi ugao gola Novosađana, ali je pravovremenom intervencijom Supić skrenuo loptu u korner.

Fudbalska uspavanka se nastavila i u drugom delu meča u kome je šef stručnog štaba crveno-belih Zlatomir Zagorčić ukazao šansu trojici debitanata, Radoji, Deletiću i golmanu Žakuli. Iz takve igre vredno pomena je bio pokušaj Torbice iz slobodnog udarca u 48. minuti, kada je loptu prebacio preko živog zida, ali i preko željenog mesta.

Tek u finišu meča su domaći igrači otresitije krenuli ka Žakulinom golu, ali gotovo svi pokušaji su završavali u šesnaestercu, gde je odrabana crveno-belih pravovremeno reagovala. U sudijskoj nadoknadi vremena se čak otvorila prilika za jedan brz protivnapad, kada se Abubakar našao oči u oči sa golmanom Aleksićem. I kada su već svi videli loptu u mreži i potvrdu trijumfa gostiju, tamnoputi napadač crveno-belih je šutirao pokraj same desne stative.

FOTOGRAFIJE   |   KOMENTARI NA FORUMU   |

Stoik
Autor teksta: Stoik
Glavni urednik sajta, administrator foruma, fotoreporter, izveštač.

• 15 maj 2011
27. kolo: FK Vojvodina - FK Spartak 1:0 (0:0)