Da bi ste napravili vaš nalog polja označena sa zvezdicom (*) se moraju popuniti.

silueta  O nama

1/8 finala kupa: FK Čukarički - FK Vojvodina 0:1 (0:0)

0

Veličina teksta:

Pogotkom Abubakara u 50. minuti Vojvodina se plasirala u 1/4 finale kupa Srbije.

kup1 8

Glavni su
dija: Boško Jovanetić.
Strelci: Abubakar 50. (Vojvodina).
Žuti kartoni: Popović, Đurić, D. Srnić, Vučinić (Čukarički), Branković, Abubakar (Vojvodina).

FK Čukarički: Ristić, Lakić (Stamenković), Đurić, Pavlović, Popović, Trninić, Stojiljković (S. Srnić), D. Srnić, Mihajlović, Matić, Dinčić (Vučinić).

FK
Vojvodina: Žakula, Vulićević, Trajković, Đurić, Branković, Moreira (Grin), Radoja, Ađuru, Katai (Bilbija), Abubakar, Bojović (Mitošević).

Šef stručnog štaba Novosađana Nebojša Vignjević ne zna za pobedu u poslednjih petnaest nastupa u Jelen Superligi (sa Hajdukom dva, Radom osam i Vojvodinom pet mečeva), ali je zato uspeo minimalnim rezultatima da obazbedi prolaz Vojvodine u 1/4 finale nacionalnog kupa.

Crveno-beli su u prvom poluvremenu imali potpnu dominaciju, jer su se domaći igrači svesno preorijentisali na čuvanje svog gola. U takvoj konstalaciji snaga Novosađani su jalovo napadali, ali i pored svega imali su fantastičnu priliku u 23. minuti preko Bojovića. Nakon prekida sa leve strane i gužve u kaznenom prostoru domaćih Radoja je poslužio napadača Vojvodine u petercu Brđana, a ovaj se propisno obrukao, jer je loptu u čistoj situaciji poslao preko gola. Zapravo, ovo je bila jedina interesantna situacija u prvom poluvremenu, osim još prodora Kataija, koji je par minuta nakon šanse Bojovića šutirao sa desetak metara po zemlji, ali pravo u golmana Ristića, koji ju je odbio u polje.

Za razliku od prvog u drugom delu igre domaći igrači su se prenuli i agresivnije krenuli ka golu Vojvodine. Međutim, nakon samo pet minuta igre u nastavku Branković je izveo korner, a Abubakar glavom smestio loptu iza leđa golmana Ristića - 1:0.

Dosta sreće su potom crveno-beli imali u 59. minuti, kada je Dinčić sa samo par metara iz pozicije koja se samopoželeti može, neometan zahvatio loptu glavom i umesto u mrežu prosledio je tik iznad prečke.

Ovaj promašaj je mogao skupo da košta Čukarički, koji je imao dosta sreće u 65. minuti susreta. Tada je Ađuru veštom asistencijom lobovao kompletnu odbranu domaćih, a Moreiri, koji je izbio neometan ispred golmana domaćih nije izašao kao pobednik. Nadmudrio ga je Ristić i skrenuo loptu u korner.

Finiš meča u kome su domaći agresivno krenuli ka golu Žakule doneo je dosta burnih reakcija kako domaćih pristalica, tako i trenera domaćih Milojevića, kome je zbog žestokih protesta Jovanetić pokazao put svlačionice. Domaćini su nastavili sa reakcijama na suđenje Jovanetića, koji je, stiče se utisak malo i pomogao Novosađanima u završnici meča progedavši kroz prste odbrani plavih, kada je propustio da dosudi par prekršaja nadomak kaznenog prostora Vojvodine.

FOTOGRAFIJE   |   videoRTS IZVEŠTAJ   |   KOMENTARI NA FORUMU   |

Stoik
Autor teksta: Stoik
Glavni urednik sajta, administrator foruma, fotoreporter, izveštač.

Srodni Članci
Štampa
  • 21 novembar 2014
  • Pisao: Stoik
Kup Srbije: Vojvodina na Banovom brdu

Fudbaleri Vojvodine gostovaće u četvrtfinalu ekipi Čukaričkom na Banovom brdu. Radnički iz Niša dočekaće ovogodišnjeg fnalistu i osvajača trofeja iz...

• 01 septembar 2013
04. kolo: FK Čukarički - FK Vojvodina 0:0
  • 23 oktobar 2012
Vignjević pred Čuku: Treba nam malo...
  • 19 mart 2011
19. kolo: FK Vojvodina - FK Čukarički 3:0 (1:0)
  • 18 mart 2011
Konferencija FK Vojvodina pred utakmicu 19.kola sa FK Čukarički | 2010/11.
  • 11 septembar 2010
04. kolo: FK Čukarički - FK Vojvodina 0:2 (0:1)
  • 14 mart 2010
18. kolo: FK Vojvodina - FK Čukarički 4:0 (2:0)
  • 29 avgust 2009
03. kolo: FK Čukarički - FK Vojvodina 1:3 (0:1)
  • 08 april 2009
24. kolo: FK Čukarčki - FK Vojvodina 4:4 (2:0)