Da bi ste napravili vaš nalog polja označena sa zvezdicom (*) se moraju popuniti.

silueta  O nama

11. kolo: FK Rad - FK Vojvodina 1:1 (0:0)

0

Veličina teksta:

Ni nakon petnaest godina fudbaleri Vojvodine nisu uspeli da zabeleže pobedu na Banjici. Domaći su poveli golom Kojića, a konačan rezultat je postavio Trajković.

011kolo

Glavni sudija: Srđan Obradović.
Strelci: Kojić 61. (Rad); Trajković 70. (Vojvodina).
Žuti kartoni: Đurđević (Rad), Trajković, Moreira, Stevanović (Vojvodina).

FK Rad: Kljajić, Ćirković, Leković (Antić), Vitas, Luka, Ljubinkovi (Đurđević, Rogač), Čaušić, Jovanović, Perović, Mitrović, Kojić.

FK
Vojvodina: Supić, Vulićević, Pavlović, Trajković, Jokić, Ađuru, Kosović (Moreira), Radoja, Katai (Meleg), Stevanović, Abubakar (Bojović).

Ni posle petnaest godina fudbaleri Vojvodine ne znaju za pobedu na Banjici. Doduše, slabom procenom glavnog arbitra Igora Paunovića u Vošinoj vicešampionskoj sezoni 2008/09. ekipa Rada je izbegla već viđeni poraz u trećoj minuti sudijske nadoknade. Podsetimo, tada nije dosuđen očigledan prekršaj nad poslednjim igračem odbrane crveno-belih Mitrom Pekovićem. Iz istog napada su Građevinari stigli do izjednačenja (2:2). Bilo kako bilo, neugodna tradicija se nastavlja, a s obzirom i na rezultate i pružene igre Novosađana u tekućem šampionatu teško ko je i verovao da bi se danas moglo desiti neko iznenađenje.

Uistinu, teško je bilo i nakon slabog izdanja obe ekipe u prvom poluvremenu pretpostaviti da će se mreža jednog od golmana i zatresti. Za promenu raspoloženja prvo se pobrinuo Kojić u 61. minuti, koji je nakon centaršuta sa desne strane iz neposredne blizine butinom matirao Supića - 1:0.

Nakon pristalica domaćih i gostujući su dobili priliku da se raduju učinku svojih ljubimaca. Meleg je u 70. minuti izveo korner na prvu stativu, pravo na glavu Radoje. Ovaj ju je samo malo skrenuo ka petercu, a najviši u skoku pred golom Rada bio je Trajković kome nije bilo teško da smesti loptu iza leđa golmana Kljajića - 1:1.

Iz siromašne fudbalske predstave od prilika koje zavređuju pažnju trebalo bi istaći jedino pokušaj Melega sa dvadesetak metara, kada je šutirao oštro, ali je za malo poslao loptu preko željenog mesta.

Osvojenim bodom ekipa Rada je prekinula seriju od tri uzastopna poraza. Sa druge strane Vojvodina je pod vođstvom Vignjevića u sedmom meču zabeležila čak peti remi, koji je s obzirom na prikazanu igru i najpravedniji ishod meča.

FOTOGRAFIJE   |   videoRTV IZVEŠTAJ   |   KOMENTARI NA FORUMU   |

Stoik
Autor teksta: Stoik
Glavni urednik sajta, administrator foruma, fotoreporter, izveštač.

Srodni Članci
  • 06 oktobar 2013
  • Pisao: Stoik
08. kolo: FK Rad - FK Vojvodina 1:2 (1:1)