Prijateljska / 01: FK Vojvodina - FK Universitatea Kluž 4:2 (2:2)

Glavni sudija: Bidžipči.
Strelci: Alivodić 13. Katai 17. 56. Gaćinović 87. (Vojvodina); Dino 34. (pen.) 40. (Universitatea).
Žuti kartoni: Vulićević, Trajković (Vojvodina).

FK Vojvodina: Supić, Vulićević, Pavlović (Nastić), Trajković (Petrić), Đurić, Ađuru, Kosović (Ilić), Katai, Ađuru, Alivodić (Vranješ), Poletanović (Radoja), Abubakar.

U poslednjoj utakmici na dvonedeljnim pripremama u Antaliji fudbaleri Vojvodine su zabeležili šestu pobedu, čime su svoj rezultatski učinak podveli pod stoprocentni. Podsetimo, u prethodnih pet mečeva Novosađani su zabeležili isto toliko pobeda (Krila Sovjetov 4:0; Polonija 3:2, Rapid B 2:0, Žilina 2:1, Lokomotiva 2:0).

Nakon početnog pritiska rumunske ekipe, Novosađani su stigli u vođstvo. Dogodilo se sve u 13. minuti kada je Katai nakon odličnog prodora po levoj strani uposlio Abubakara, a ovaj kratko u petercu dodao loptu Alivodiću, koji je pogodio gornji ugao golmana Moldovana - 1:0.

Samo četiri minute kasnije ponovo je u glavnoj ulozi bio Katai. Nakon dosuđenog faula levo krilo crveno-belih je zavrnuo loptu u peterac, a golman rumunske ekipe je neshvatljivom greškom izboksovao loptu u svoju mrežu 2:0.

Oprobao je svoj šut Katai sa distance u 33. minuti, ali je ovoga puta je Moldovan bio na mestu. Da bi samo minut kasnije glavni arbitar dosudio najstrožu kaznu za Universitateu, nakon nesmotrenog strata Vulićevića u kaznenom prostoru crveno-belih. Siguran realizator bio je Dino - 2:1.

Do rezultatskog egala i potpune rezultatske neizvesnosti stiglo se u 40. minuti. Igrač, koji je postigao pogodak sa bele tačke ponovo je bio koban za odbranu crveno-belih. Nakon centaršuta sa leve strane Dino je nadvisio odbranu Novosađana i glavom pogodio sam donji desni nemoćnog Supića, koji je paradom samo ulepšao čitavu akciju – 2:2.

U početku drugog dela igre nakon kornera sa leve strane Petrić, koji je ušao u igru umesto Trajkovića se našao u izglednoj situaciji za postizanje gola. Ipak, on je neometan na drugoj stativi glavom poslao loptu preko gola.

Na drugoj strani, koji minut kasnije istakao se Supić uhvativši loptu nakon izvedenog slobodnog udarca. Najbolju priliku na meču propustio je ponajbolji u redovima crveno-belih Aleksandar Katai u 54. minuti. On je izašao sam ispred rezervnog golmana rumunske ekipe Samoila, koji mu je krenuo u susret, a Katai je pomalo panično snažno raspalio po lopti, koja je završila iznad same prečke u gol autu.

Ipak u 56. minuti Katai je ispravio svoju grešku i šutem sa ivice kaznenog prostora poslao loptu po zemlji u desni ugao gola Samoila, koji je samo pogledom ispratio ishod akcije -3:2.

U 80. minuti smo videli možda i najlepši detalj na utakmici. Stojan Vrnješ je raspalio po lopti sa preko trideset metara i pritom uzdrmao konstrukciju gola Rumuna.

Konačan rezultat meča postavio je iz neposredne blizine Gaćinović, nakon centaršuta Vulićevća.

Fudbaleri Vojvodine će još sutra raditi u Antaliji, a za dva dana se očekuje njihov povratak u Novi Sad. Generalnu probu pred nastavak prvenstva crveno-beli će imati 20.02. kada će se sastati sa sofijskim CSK, čiji je trener Miodrag Ješić.