Da bi ste napravili vaš nalog polja označena sa zvezdicom (*) se moraju popuniti.

silueta  O nama

18. kolo: BSK - FK Vojvodina 3:3 (2:1)

0

Veličina teksta:

Novosađani, koji su važili zaapsolutnog favorita deset minuta pre kraja meča u Borči gubili 3:1, ali su na kraju uspeli da izjednače u petoj minuti sudijske nadoknade vremena.

018kolo

Glavni su
dija: Darko Bogdanović.
Strelci: Ajković 14. Ademović 35. Nuhi 71. (pen.) (BSK); Abubakar 40. 80. (pen.) Kosović 90+5. (Vojvodina).
Žuti kartoni: Božičić, Planić, Ademović, Nuhi (BSK); Alivodić, Katai (Vojvodina).

BSK: Danilović, Planić, Novaković, Radunović, Božičić, Rogač, Jovanović, Nuhi, Matić (Radivojević), Ajković (Jovanović), Ademović (Živanović).

FK
Vojvodina: Supić, Vulićević, Pavlović, Radoja, Alivodić, Abubakar, Poletanović (Šušnjar), Đurić, Ađuru (Vranješ), Katai (Kosović), Jokić.

Dosadašnja međusobna odmeravanja snaga u kojima Vojvodina nije izgubila ni bod, položaj ekipa na tabeli i ambicije klubova jasno su odredila apsolutnog favorita u duelu Borčanaca i Novosađana. I najveći pesimista, pogotovo nakon poraza BSK-a od Partizana u sredu sa visokih 4:0, teško da je mogao da pretpostavi da će crveno-beli ostati bez celog plena u Borči. Međutim, danas kao da je u beogradskom predgrađu igrala neka druga Vojvodina ili možda neki drugi BSK. Novosađani su osvojili bod, a da bi priča bila još interesantnija, do njega su stigli u petoj minuti sudijske nadoknade vremena.

Iako su od samog starta meča crveno-beli diktirali tempo meča, a domaćin se svesno branio, na semaforu je u 35. minuti stajalo 2:0 za plavo-bele. Iz dva kontranapada BSK je stigao do dva pogotka. Najpre je Ajković u 14. minuti doveo svoj tim u vođstvo šutem sa desetak metara, kada se lopta na gol liniji odbila od nogu Pavlovića i Jokića i završila u mreži - 1:0.

Priliku za izjednačenje propustio je Kataji u 20. minuti, nakon što je glavni sudija okarakterisao prekršaj nad Alivodićem za najstrožu kaznu. Tačnije, golman Danilović je skrenuo loptu u korner.

Nisu se Novosađani oporavili od prethodnih šokova, a zadesio ih je novi. Najlepši detalj na meču viđen je u već pomenutom 35. minuti meča kada je Ademović u visini penaltika zahvatio iscentriranu loptu u padu iz prve i poslao je u levi ugao nemoćnog Supića - 2:0.

Tek u 40. minuti gosti su stvorili lepu akciju u kojoj je Katai izbacio Abubakara neometanog ispred Danilovića i egzekucija je bila neminovna - 2:1.

U nastavku meča se očekivala agresivnija igra crveno-belhi, koji su na odmor otišli sa rezultatskim deficitom. Međutim ni ubacivanje u igru Šušnjara i Vranješa umesto Ađurua i Poletanovića nisu donele željeni efekat. Kao i u prvom delu meča uglavnom se igralo na polovini domaćih. Ovoga puta bez uzbuđenja sve do sredine ovog dela igre. Tačnije do 70. minuta meča, kada je je Bogdanović dosudio novi jedanaesterac, ali ovoga puta za ekpu BSK-a. Siguran realizator bio je Nuhi, tako da su domaći ponovo imali prednost od dva pogotka - 3:1.

S obzirom na dešavanja na terenu činilo se da će Vojvodina doživeti drugi poraz u prvenstvu. Ipak, u 80. minuti grubom greškom odbrambenog igrača plavo-belih gosti su došli u priliku da se rezultatski približe svom protivniku. I učinio je to Abubakar sa bele tačke, nakon što je Bogdanović treći put na meču dosudio jedanaesterac. Ovoga puta zbog igranja rukom u svom kaznenom prostoru - 3:2.

Vreme je polako isticalo, a Novosađani su bezuspešno tražili put do mreže BSK. I umalo da je nađu u prvoj minuti sudijske nadoknade vremena. Alivodić je nakon cenatršuta glavom skrenuo loptu pod prečku, a u poslednjem trenutku se izvio Danilović i skrenuo loptu u korner. I kada su već svi mislili da je gotovo u petoj minuti sudijske nadoknade Supić je sa centra igrališa uputio dubinsku loptu u šesnasterac domaćih ka Abubakaru. Ka lopti je pohitao do tada ponajbolji golman Danilović, koji je zaboravio na svoju mrežu i potom loše interevenisao. Zapravo kratko je otbio loptu do Kosovića, kome nije bilo teško da lobuje kompletnu odbranu borčanaca i donese svom timu bod, koji ih je učvrstio na trećoj poziciji.

Novosađanima u sredu predstoji jedan od najbitnijih mečeva ovog proleća, kada će na svom stadionu ugostiti OFK Begrad u okviru prvog meča 1/2 finala kupa Srbije. Romantičari, koje trenira Zoran Milinković nisu zabeležili pobedu u prethodna tri meča, a od mogućih devet osvojili su samo bod.

FOTOGRAFIJE   |   videoRTV IZVEŠTAJ   |   KOMENTARI NA FORUMU   |

Stoik
Autor teksta: Stoik
Glavni urednik sajta, administrator foruma, fotoreporter, izveštač.

Vojvodina prosek pokvarila u Borči

Zadovoljan sam sa 10 bodova, ali ostaje žal zbog remija sa BSK, jasan je Stojan Vranješ, ovogodišnje pojačanje, koji je na "Karađorđu" osvojio navijače....

• 09 mart 2011
17. kolo: FK Vojvodina - BSK 2:1 (1:1)
  • 08 mart 2011
Konferencija FK Vojvodina pred utakmicu 17.kola sa BSK | 2010/11.
  • 02 oktobar 2009
Konferencija FK Vojvodina pred utakmicu 07.kola sa BSK | 2009/10.