Da bi ste napravili vaš nalog polja označena sa zvezdicom (*) se moraju popuniti.

silueta  O nama

1/2 finala kupa, revanš: OFK Beograd - FK Vojvodina 1:1 (0:0)

0

Veličina teksta:

Remijem na Karaburmi fudbaleri Vojvodine se plasirali po šesti put u finale kupa i osmog maja će imati priliku da se po prvi put u devedesetdevetogodišnjoj istoriji domognu ovog trofeja.

kup1 2 revans

Glavni su
dija: Milenko Vukadinović.
Strelci: Mijić 54. (OFK Beograd); Radoja 60. (Vojvodina).
Žuti kartoni: Gašić, Batioha (OFK Beograd).

OFK Beograd: Lukač, Petković, Gašić, Vasiljević, Zdjelar, Golubović, Nikolić, Jovanović, Trivunović (Ivanović), Batioha (Škrbić), Mijić (Ješić).

FK
Vojvodina: Supić, Vulićević, Pavlović, Trajković, Jokić, Ađuru (Kosović), Radoja, Katai (Poletanović), Vranješ (Gaćinović), Alivodić, Abubakar.

Pogodak Radoje nije bio dovoljan za pobedu na Karaburmi, ali jeste bio vredan proslaska Vojvodine u šesto finale kupa. Današnjim remijem, nakon minimalne pobede u prvom susretu 1/2 finala kupa, Novosađani su popunili prvo mesto finaliste kupa, dok je u drugo upisano ime Jagodine. Jagodinci su na svom terenu savladali Ivanjičane 4:1 i nakon poraza u prvom susretu od 0:1 obezbedili su prvo finale kupa u istoriji Kluba.

U ne toliko interesantnoj utakmici, ali u predivnom ambijentu pred oko 6.000 gledalaca domaći fudbaleri su imali prvu priliku za pogodak. Propustio ju je Gašić u 16. minti. Tačnije, odlično je reagovao golman Novosađana. Trivunović je izveo korner, zavrnuo loptu na drugu stativu gde je u skoku bio najviši štoper domaćih, koji glavom gađao gornji ugao Supićevog gola. Refleksnom intervencijom čuvar mreže gostiju je kratko odbio loptu, da bi ju Jokić izbio u polje.

Vignjevićevi puleni, koji su meč odigrali dosta rezervisano, najbolju priliku u prvom delu meča su stvorili u 22. minuti meča. Imao ju je danas indisponirani Katai. Vezistu crveno-belih je neometanog ispred gola Lukača uposlio Abubakar nakon prodora po desnoj strani. I umesto da loptu pošalje iza leđa Lukača Katai ju je poslao pokraj gola.

OFK Beograd je početkom drugog poluvremena stigao do vođstva, čime je ukupni rezultat bio izjednačen. Jovanović se oslobodio dvojice pratilaca i šutirao iz kaznenog prostora pravo u Supića. Međutim, golman Novosađana je nespretno intervenisao, pa se lopta od prečke odbila u peterac, gde se nakon nečekivanog pada Pavlovića Mijiću preostalo da loptu samo ćušne u mrežu, što je ovaj i učinio - 1:0. Sve se izdešavalo u 54. minuti, a radost domaćih i rezultatska neizvesnost trajala je svega šest minuta.

U toj 60. minuti Radoja je nakon kornera i centaršuta Vranješa skrenuo loptu na prvoj stativi u dalji ugao i doneo izjednačenje - 1:1.

Najlepši detalj na utakmici viđen je u 77. minuti kada je Vranješ odlično šutirao sa distance, a Lukač još lepše intervenisao i skrenuo loptu u korner.

Samo minut kasnije Jovanović je topovski šutirao sa tridesetak metara u donji desni ugao, ali je Supić bio na mestu.

Do kraja meča viđena je još jedna kakva-takva priliku, koju je imao Abubakar, ali je njegov šut izblokirao u poslednji čas odbrambeni igrač domaćih.

Novosađani su sa ukupnih 2:1 zaustavili OFK Beograd u svom pohodu na šesti trofej kupa, dok će Vojvodini ovo biti takođe šesto učešće koliko ga imaju i Romantičari. Ipak, Beograđani su mnogo uspešniji, jer crveno-beli nisu podigli trofej namenjen pobedniku kupa ni jedanput. Interesantno je da i učesnici drugog polufinalnog duela Jagodina i Javor do sada nisu igrali u samoj završnici ovog takmičenja.

Finalni meč kupa Srbije između Vojvodine i Jagodine je zakazan za 08.05. u 20h na stadionu Partizana.

FOTOGRAFIJE   |   KOMENTARI NA FORUMU   |

Stoik
Autor teksta: Stoik
Glavni urednik sajta, administrator foruma, fotoreporter, izveštač.

• 07 april 2013
Radoja: Nemamo šta da izgubimo u Humskoj!

Trener (391)
Buač ostaje i zvanično trener Voše - najmanje do kraja jesenjeg...
nomad > 21.09.2017 12:49:21

Kroz hodnike vremena (619)
:nazdravlje: :respect: Napraviću ovih...
nomad > 19.09.2017 16:55:19

РАСПАД - Куд плови овај брод ? (228)
Vidiš, odoše obojica. A ako klub dovoljno dugo poživi sledeći krivac će...
nomad > 19.09.2017 16:43:19

nomad > 19.09.2017 16:34:19

Danas nam je divan dan... (833)
Srećan rođendan Liman 009 :nazdravlje: Baš divan dan,...

15

Cirkus liga je takmičenje zabavnog karaktera u kome se pogađaju rezultati Jelen Superlige. U igri učestvuje maksimum tridesetdva igrača podeljenih u dve lige. Prvi i jedini uslov učestvovanja u takmičenju je otvaranje naloga na forumu, što se može učiniti u par jednostavnih koraka preko sledećeg linka - Registracija. Poslednji korak je prijava, što se može učiniti preko sledećeg linka - Prijava. O pravilima igre svi zainteresovani se mogu informisati u sledećem topiku na forumu - Pravila takmičenja Cirkus lige.

VESTI  |  TABELA CIRKUS SUPERLIGE  |  TABELA PRVE CIRKUS LIGE  |  REZULTATI CIRKUS KUPA