16. kolo: OK Mladi Radnik - OK Vojvodina 3:1 (25:22, 25:14; 23:25; 25:18)

Nakon tri vezane pobede odbojkaši Vojvodine poraženi od Mladog Radnika u Požarevcu. Za overu treće pozicije pred početak plej-ofa pulenima Strahinje Kozića će biti neophodna pobeda u narednom kolu kada će u SPENS-u dočekati subotički Spartak.

016kolo

Sudije: Igor Miljković, Svetlana Zotović.

OK Mladi Radnik: Dudaj 5, Pantić 18, Savić, Petrović, Mašulović, Jevtić 11, Spasojević, Milosavljević, Peković, Momić 23, Ilić 11, Popović 1.

OK Vojvodina NS seme: Kolarić, Martinović 4, Stanković 4, Strugar 1, Katić 10, Radić 9, Milutinov, Mehić 1, Petković, Luburić 11, Stanković 12, Kapur.

Niz od tri uzastopne pobede Novosađana prekinuta je večeras u Požarevcu. Za nešto manje od dva sata igre domaći sastav je naneo peti poraz crveno-belima. Ovakvim ishodom Mladi Radnik se odmakao zoni ispadanja, dok će s druge strane Kozićevim pulenima biti neophodna pobeda u narednom kolu protiv subotičkog Spartaka kako bi pred početak plej-ofa zacementirali treću poziciju.

Domaći sastav delovao je koncentrisanije u prvom setu i nakon početnog vođstva gostiju od 0:1 i 1:2 stigao je do prednosti od tri poena (6:3), koju je održavao sve do završnice ove deonice igre. Brojne greške Kozićevih pulena su uslovile vođstvo Mladog Radnika i od četiri poena, ali su u finiš seta ušli sa realnom šansom da ga privedu u svoju korist, s obzirom na to da su se približili na samo poen razlike (22:21). Međutim, želje Novosađana su se brzo raspršile. Mladi Radnik je iskoristio drugu od tri set lopte, nakon čega je demoralisani sastav Strahinje Kozića praktično bez prave borbe predao i drugu deonicu igre. Ovakav ishod se nazirao već nakon prvog tehničkog tajm-auta, kada su domaći poveli sa 8:2. Do drugog tehničkog odmora Mladi Radnik je uvećao svoju prednost na 16:8, potom i na 20:10, da bi rutinskom igrom priveo drugi set kraju sa prednošću od čak 11 poena.

Nakon 5:0 za domaće u trećem setu delovalo je da će Novosađani doživeti težak poraz. Međutim, Kozić je uspeo da motiviše svoje igrače, koji su načinili preokret, pa su na prvi tehnički tajm-aut otišli sa vođstvom od 7:8. Prelomni momenti ove deonice igre desile su se pri rezultatu 10:9 za Mladi Radnik, kada je serijom od pet uzastopnih poena Vojvodina došla do vođstva od 14:9. U neizvesnu završnicu crveno-beli su ušli sa dva poena prednosti, a konačnu odluku doneo je Pantić svojom servis greškom (23:25).

Nakon ujednačene igre pri rezultatu 8:8 u četvrtom setu domaći odbojkaši su stvorili nedostižnu prednost. Najpre su poveli 11:8, a potom i 16:11, da bi praktično sve bilo rešeno kada su na servis Ilića stekli prednost od 19:13. Rutinskom igrom Mladi Radnik je stigao do sve tri boda iskoristivši prvu od šest meč lopti.