Da bi ste napravili vaš nalog polja označena sa zvezdicom (*) se moraju popuniti.
Potvrdite lozinku *
E-mail *
Potvrdite e-mail *

silueta  O nama

1/2 finale plej-ofa 02. meč: OK Partizan – OK Vojvodina 2:3 (25:22; 26:28; 22:25; 25:23; 15:17)

+5

Veličina teksta:

U uzbudljivom i neizvesnom meču polufinalne serije plej ofa, u kome su viđene čak i komične scene, Vojvodina je preokretom stigla do pobede nad Partizanom. Večerašnjom pobedom crveno-beli su izjednačili rezultat i sada predstoje dva duela Vojvodine i Partizana u Novom Sadu.

plej of polufinale 02 mec

Sudije: Mirko Janković i Vladimir Cvetković.

OK Partizan Vizura: Buša, Lopar 15, Kostić 1, Palibrk, Mrdak 25, Majstorović 13, Rajković (libero), Jokanović 1, M. Nikolić 18, P. Nikolić 9, Jevtić (libero), Popović.

OK Vojvodina NS seme: Simić 2, Martinović, Č. Stanković, Strugar, Veselinović 2, Katić 22, Radić 21, Milutinov, Petković 5, Luburić 16, M. Stanković 16, Kapur (libero).

Mnogo vremena je prošlo od kada su odbojkaši Vojvodine odigrali tako bitan i neizvestan meč, koji su priveli u svoju korist. Ove godine crveno-beli nisu igrali na međunarodnoj sceni, dok su im sa druge strane kako Crvena zvezda, tako i Partizan bili nepremostiva prepreka. Čak i nakon poraza od Partizana pre tri dana u prvoj utakmici 1/2 finala plej ofa teško ko je verovao da će izabranici Milana Đuričića imati teži posao do finala. Međutim, desilo se veliko iznenađenje. Vojvodina je u krajnje uzbudljivoj i nezvesnoj utakmici stigla do izjednačenja u polufinalnoj seriji.

Kako je vreme odmicalo Novosađani su igrali sve kompaktnije i bolje. I pored izgubljenog prvog seta u kome su u finišu čak uspeli da na trenutak sustignu zaostatak od četiri poena i stignu u jednom momentu i do prednosti, Kozićevi puleni su podigli nivo igre pojačani još uvek ne potpuno oporavljenim Luburićem. Adut Novosađana sa klupe dao je sigurnost svom timu, koji je nakon jedne sporne lopte uspeo da stigne do izjednačenja u setovima. Naime, pri set lopti za domaće, Novosađani su smečovali, po proceni sudija, u polje Partizana. Glavni sudija se najpre predomišljao kome da dodeli poen i uz dosta protesta sa klupe domaćih, ipak na interveniciju pomoćnika prelomio u korist crveno-belih, koji su potom na razliku priveli osvojili drugi set.

Kontrolisala je Vojvodina rezultat tokom trećeg seta i nakon ove deonice igre preokrenula rezultat u svoju korist. Mogla je čak i u četvrtom da stigne do pobede, ali su se u uzbudljivoj završnici bolje snašli domaći.

Pred jednima i drugima preostao je peti set u kome su se bolje snalazili igrači Partizana. Imali su dva puta prednost od po tri poena (9:6 i 11:8), koje su Novosađani stigli, kao i prednost od dva poena u samoj završnici (13:11 i 14:12), kada su crno-beli ispustili čak tri meč lopte. Vojvodina je preokrenula situaciju u polju, odigrala na visokom nivou u ključnim momentima i serijom 1:5 stigla na kraju blokom Mihajla Stankovića do veoma važne pobede.

Interesantno je da su u neizvesnoj završnici dešavali i krajnje čudni momenti na terenu. U situaciji kada su Novosađani napravili blok, a igrači Partizana ipak održali loptu u vazduhu, oglasio se glavni sudija. Najpre je dodelio poen cveno-belima, da bi se, shvativši šta je učinio, momentalno izvinuo i dosudio ponavljanje poena.

Ništa manje komična situacija se nije desila u početku petog seta nakon napada crveno-belih. Lopta se odbila visoko prema plafonu od igrača Partizana, koji je odmahivanjem rukom pokazivao nezadovoljstvo zbog izgubljenog poena. Međutim, lopta se samo neverovatnom spletu okolnosti provukla između uske čelične konstrukcije, a u nastavku su čak crno-beli stigli i da poentiraju. Ipak, ni ovakav momenat koji obično donosi prednost na psihološkom planu nije bio dovoljan domaćima da stignu do druge pobede u seriji.

Zapaženu ulogu u timu gostiju imali su Luburić i Mihajlo Stanković sa po 16 poena, tako i Radić sa 21 i Katića sa 22 poena. Posebne probleme odbojkašima Partizana pravili su servisima Katić i Stanković, koji je nanizao čak četiri asa.

Naredni, treći meč polufinalne serije plej ofa, Vojvodina i Partizan će odigrati u četvrtak, a četvrti duel u nedelju. Oba meča će se igrati u Novom Sadu.

FOTOGRAFIJE   |   video  RTV IZVEŠTAJ   |   KOMENTARI NA FORUMU   |

Stoik
Autor teksta: Stoik
Glavni urednik sajta, administrator foruma, fotoreporter, izveštač.