Da bi ste napravili vaš nalog polja označena sa zvezdicom (*) se moraju popuniti.

silueta  O nama

08. kolo SEHA lige: RK Vojvodina – RK CO Zagreb 27:29 (10:12)

+2

Veličina teksta:

Novosađani pružili veliki otpor favorizovanim Zagrepčanima i umalo napravili podvig. Gol odluke postigao Mandalinić u poslednjoj minuti susreta, čime je svom timu doneo prvu pobedu na gostujućem terenu i lidersku poziciju uz samo pet odigranih mečeva.

008kolo

Sudije: Gjorge Načevski i Slave Nikolov
Sedmerci: Vojvodina 0 (0), Zagreb 4 (3).
Isključenja: Vojvodina 2, Zagreb 4 minuta.

RK Vojvodina: Kocić ( 14 odbrana), Perović, Popov, Radišić, Elezović 2, Barišić 3, Mirković 4, Pušica 2, Pilipović 1, Todorović, Nikolić 4, Marjanac 6, Šipka 2, Stanković 2, Holpert 1, Ćurković

RK CO Zagreb: Stevanović (15 odbrana), Mudrinjak, Marić 5, Stepančić 1, Matulić, Matić 1, Šprem, Čorić, Šebetić, Batinović 2, Horvat 8, Šušnja 1, J.Valčić 4, T.Valčić 1, Mandalinić 6, Kaleb.

Favorizovani gosti su mnogo teže nego što je iko mogao da pretpostavi stigli do pobede u Novom Sadu. Hrvatski šampion krenuo je silovito i sa četiri brza pogotka prosto primorao šefa stručnog štaba Novosađana Momira Rnića da ekspresno, nakon već tri minute zatraži minut odmora. Slaba odbrana crveno-belih uslovila je dosta posla za Kocića, koji je uspeo da svede najveću prednost gostiju na pet pogodaka. Činilo se da će se na Klisi ponovo gledati rukomet kao i u duelima sa Vardarom i Meškovim, kada su crveno-beli igrali podređenu ulogu. Međutim, Vojvodina se u 19. minuti sa igračem manje primakla Zagrepčanima na dva pogotka (7:9), a isto su učinili domaći i u 26. minuti (10:12), što je vidno obradovalo navijače Vojvodine, koji su po prvi put organizovano pristigli da pruže podršku svojim pulenima u SEHA ligi. Gosti su mogli da odu na odmor sa samo golom prednosti, ali je u poslednjim trenucima prvog poluvremena Stevanović bio na visini zadatka i odbranio zicer Holpertu.

Ono što nije uspeo u finišu prvog dela igre Holpert je to učinio u 33. minuti, kada je približio svoju ekipu na samo gol zaostatka (15:16), ali samo za kratko, pošto je ekipa Zagreba, kao i u većini meča imala prednost od 3 do četiri gola prednosti. Angažovanijom igrom u odbrani Rnićevi puleni su se u drugom delu meča revanširali gostima za tri brza kontranapada iz prvog poluvremena i u finišu se ponovo rezutatski približili. Barišić je prvo deset minuta pre kraja (22:23), a potom i 55. minuti svojim pogocima Novosađane doveo samo na gol zaostatka (25:26), čime se ušlo u neizvesnu završnicu. Sa istom, minimalnom prednošću gosti su ušli u poslednji minut susreta, kada je šef stručnog štaba Zagreba Boris Dvoršek zatražio i minut predaha. To je bilo dovoljno za koncentraciju Mandalinića, koji je šutem sa devet metara rešio sve dileme i obezbedio svom timu pobedu (27:29), doduše ostvarenu sa znatno više napora nego što je to iko mogao da pretpostavi. Za kraj, trebalo bi istaći da se meč završio indentično kao što je okončan i prvi period igre, pošto je Stevanović odbranio zicer, ovoga puta Nikoliću.

Ekipa Zagreba je večerašnjom prvom pobedom na gostovanju sa ukupno pet odigranih mečeva odsela na prvom mestu SEHA lige. Sa druge strane Vojvodina se nalazi na sredini tabele, a u narednom osmom kolu crveno-beli gostuju ekipi Borca u Banjaluci, gde je realno za očekivati da zabeleže četvrtu pobedu.