Da bi ste napravili vaš nalog polja označena sa zvezdicom (*) se moraju popuniti.

silueta  O nama

08. kolo Evrolige: VK Vojvodina - VK Sintez 6:6 (2:0; 1:2; 1:2; 2:2)

0

Veličina teksta:

Pogotkom bivšeg igrača Vojvodine šest sekundi pre kraja meča ruska ekipa izbegla poraz.

evroliga kolo008

Sudije: Tejlor (V.Britanija) i De Jong (Holandija).
Igrač više: Vojvodina 12 (3), Vojvodina 7 (2).
Dva igrača više: Vojvodina 2 (2).

Vojvodina: Marinković (8 odbrana), Bosančić 1, Maksimović, Vuksanović 2, Miličić, Vasić 3, Geratović, Crvenko, Njegovan, Ubović, Matković, Gvozdenović, Joksimović.

Sintez: Dudkin (9 odbrana), Jacev, Zinatulin, Odincov, Bugačjuk, Šepelov, Jankov, Pliskevič, Stepanjuk 2, Ćuk 3, Elizarov, Asaev 1, Košarov.

Iako vaterpolisti Vojvodine nisu ponovili poduhvat iz Kazanja, odakle su se vratili sa sva tri boda, današnji remi sa Sintezom u okviru 8.kola grupe C Lige šampiona ih je ostavio u trci za mesto u grupi koje vodi među šesnaest najboljih ekipa u Evropi. U uzbudljivoj utakmici, žestokog tempa, koji su nametnuli izabranici Dejana Stanovića, Novosađani su u poslednjim trenucima susreta ispustili pobedu. Naime, samo šest sekundi pre kraja meča bivši igrač Vojvodine Marko Ćuk je iz teške pozicije šraubom po treći put matirao Marinkovića i rukskoj ekipi obezbedio bod.

Novosađani su počeli odlično. Od sedam šuteva obe ekipe u prvoj četvrtini su dva završila iza leđa golmana ruske ekipe. Oba puta je strelac bio Vasić, a onaj drugi je postigao praktično u poslednjoj sekundi, kada je Sintez ostao sa igračem manje. Baš kao što je završila prvu četvrtinu Vojvodina je nastavila i drugu. Pogotkom Vuksanovića u trenutku kada su imali dva igrača više u bazenu crveno-beli su stigli do tri gola prednosti. Međutim, ekipa iz Kazanja se nakon toga probudila i pogocima Ćuka otišla na poluvreme rezultatom 3:2.

Rusi su nastavili da rešetaju mrežu Marinkovića, pa su nakon samo dve minute u trećoj četvrtini stigli preko Ašajeva i Stepanjuka do prednosti od 3:4, da bi potom prelepim pogotkom Vuksanovića, koji je lobovao Dudkina, Vojvodina stigla do izjednačenja sa kojim se otišlo na odmor. Mogli su Novosađani nenadano da stignu i do prednosti u poslednjim trenucima treće četvrtine, ali ih je u tome omeo trener gostiju na nesvakidašnji način. Naime, Sintez nije iskoristio svoj napad, a u preostale dve sekunde Novosađani su brzim dodavanjem pokušali po peti put da matiraju goste. Međutim, revoltiran što je sudijski par dozvolio crveno-belima da izvedu poslednji napad, Zinurov je šutnuo bovu koja označava liniju od pet merata u pravcu igrača sa loptom. Nesportski gest je trener Sinteza platio crvenim kartonom, a na sreću njegove ekipe nije sviran peterac.

U poslednjoj četvrtini Rusi su vrlo brzo stigli preko Stepanjuka do vođstva od 4:5, ali su ih Novosađani prestigli prvo pogotkom kapitena Bosančića u trenucima kada su imali igrača više u bazenu, a potom i Vasića. Tada su crveno-beli imali čak dvojicu igrača više. To ipak nije bilo dovoljno da crveno-beli zabeleže pobedu, s obzirom na to da je u uzbudljivoj završnici samo šest sekundi pre kraja šraubom Ćuk savladao golmana svog nekadašnjeg kluba.

Od dvadesetosam šuteva Novosađana i dvadesettri ekipe iz Kazanja po šest lopti se zakoprcalo u mreži, a interesantno je da su čak pet pogodaka crveno-beli postigli sa igračem, odnosno sa dva igrača više u bazenu. Vasić i Ćuk su bili najefikasniji sa po tri postignuta gola. Do kraja grupne faze takmičenja preostalo je još dva gola, a u prvom narednom ekipa Dejana Stanojevića gostuje Barseloneti.

video   RTV IZVEŠTAJ   |   KOMENTARI NA FORUMU   |

Stoik
Autor teksta: Stoik
Glavni urednik sajta, administrator foruma, fotoreporter, izveštač.