Da bi ste napravili vaš nalog polja označena sa zvezdicom (*) se moraju popuniti.

VK Vojvodina - VK Crvena zvezda 7:13 (1:3; 0:4; 4:4; 2:3)

0

Veličina teksta:

Završena sezona za Novosađane

Crveno-beli i drugim porazom od Crvene zvezde u polufinalu plej ofa završili sezonu u kojoj im je za malo izmakao najveći uspeh u istoriji kluba - plasman među šesnaest najboljih ekipa na starom kontinentu. Preostalo jošdoigravanje sa Partizanom za treće mesto.

plej of polufinale 02 mec

Sudije: I.Virijević, Ž.Ragač
Igrač više: Vojvodina 11 (2), Crvena zvezda 8 (4).
Peterci: Vojvodina 2 (2).

Vojvodina: Marinković, Bosančić 2, Maksimović, Vuksanović 2, Miličić 1, Vasić 1, Geratović, Roganović, Njegovan, Ubović, Matković 1, Cukić, Petić.

Crvena zvezda: Šefik, S.Rašović 2, Stojčić 2, Ivošević 2, Milićević, Pijetlović 2, Avramović 1, V.Rašović, Ranđelović 1, Vapenski, Prlainović 3, Balać, Draksimović.

Porazom i u drugom polufinalnom duelu od Crvene zvezde vaterpolisti Vojvodine su okončali sezonu u kojoj su takmičenje u kupu takođe završili u polufinalu, kada ih je takođe zaustavila Crvena zvezda. Kada je u pitanju takmičenje na međunarodnoj sceni crveno-beli su bili nadomak najvećeg uspeha u istoriji Kluba, ali im je plasman među šesnaest najboljih ekipa starog kontinenta izmakao za dlaku. Ispostavilo se da je ključni detalj bio u duelu sa ruskim Sintezom, kada je šest sekundi pre kraja bivši igrač Vojvodine Marko Ćuk uspeo da šraubom matira golmana Marinkovića i donese bod svojoj ekipi.

Sve što su rezultatski Novosađani večeras da urade u prvom delu meča jeste da povedu. Nakon vođstva u prvoj četvrtini su primili tri, a u drugoj još četiri, dok je na drugoj strani mreža Denisa Šefika mirovala. Već tada je bilo izvesno ko je prvi finalista plej ofa, što je uticalo na to da se gosti poprilično opuste. Mladi igrači domaćeg tima su to vešto iskoristili i u početnih dva i po minuta treće četvrtine postigli tri pogotka, približivši se Crvenoj zvezdi na 4:7. Trener gostiju Dejan Savić je momentalno zatražio tajm-aut kako bi trgao svoje momke, ali ni to nije vredelo. Novosađani su se novim pogotkom rezultatski vratili u meč, pa je rezultat tri i pominuta do kraja treće četvrtine glasio 5:7. Tek tada su gosti ubacili u treću brzinu i sa tri pogotka ušli u poslednju deonicu sa prednošću od pet pogodaka i time praktično rešili pitanje pobednika. Poslednja četvrtina pripala je gostima rezultatom 2:3, tako da je sa ukupnih 7:13, baš kao i pre dva dana u Beogradu, Crvena zvezda izborila plasman u finale plej ofa.

Najefikasniji u redovima gostiju bio je Prlainović, dok su se kod domaćih istakli Bosančić i Vuksanović sa po dva gola.

Iako je sezona praktično već završena za Novosađane, oni će u doigravanju sa Partizanom pokušati da se domognu trećeg mesta. Prvi meč je zakazan za 27.04. u Beogradu.

video  RTS IZVEŠTAJ   |   KOMENTARI NA FORUMU   |

Stoik
Autor teksta: Stoik
Glavni urednik sajta, administrator foruma, fotoreporter, izveštač.